Hlavní navigace

Nova chystá do vysílání Asijský expres a kulinářskou roadshow

19. 7. 2021

Sdílet

Asijský expres Autor: TV Nova

Na české obrazovky míří lokální verze dalšího mezinárodně úspěšného formátu reality show. Televize Nova hledá soutěžící do dobrodružného pořadu Asijský expres.

Principem soutěžní hry je, že se dvojice vydají na cestu po jihovýchodní Asii. Soutěžící musí procházet určitými úseky. Na cestu mají jen omezený rozpočet, což je nutí stopovat nebo přespávat u místních lidí. Kromě toho soutěžící plní úkoly od produkce. 

V průběhu hry jsou soupeřící dvojice postupně vyřazovány. Ta, která dorazí na místo srazu poslední, vypadává ze hry. Harmonogram natáčení zatím není určený, produkce se bude řídit aktuální situací v regionu.

Reality show vznikla původně pro nizozemský a belgický trh. V některých zemích se vysílá už sedmnáct let. V sousedním Německu uvedla dvě řady RTL (pod názvem Pekingský expres), čtyři série vysílala polská TVN, tři sezony má maďarská varianta uváděná na TV2.

Další novinkou, která je už ve výrobě, je pořad Souboj na talíři. Jde o kulinářskou roadshow s porotci soutěže MasterChef, tedy s kuchaři Radkem Kašpárkem, Janem Punčochářem a Přemkem Forejtem. Natáčení probíhá na několika místech České republiky, kde budou kuchaři hledat neobyčejná jídla a vařit je. Vždy jeden z kuchařů vybere místo a jídlo, které ten daný týden ochutnají. Druzí dva se jím musí inspirovat a uvařit vlastní vylepšenou verzi tohoto jídla. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 7. 2021 7:53

    Rdm

    Asijský expres vypadá jako osekaná verze Amaz*ng (proč je to slovo zakázané?) race, když si to vezme do parády Nova a covidové omezení cestování, tak jsem zvědav co z toho vypadne za slátaninu...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).