Hlavní navigace

Nova chystá mnoho televizních a internetových seriálů, přispěje na čtyři filmy

23. 6. 2022

Sdílet

Táta v nesnázích Autor: TV Nova

Televize Nova představila novinářům chystané seriály, které se postupně objeví ve vysílání a v placené aplikaci Voyo. Část prezentovaných novinek je už natočená, na většině z nich však kreativní producenti teprve pracují. Rostoucí počet projektů je znát po nástupu ředitele vývoje obsahu Michala Reitlera. Do svého týmu získal několik nových kreativních producentů, například novináře a komika Luďka Staňka.

„Připravujeme seriály nejrůznějších žánrů – od komediálních přes rodinné až po kriminálky – nebo minisérie na základě skutečných událostí. Projekty opatrnější i odvážnější. Spolupracujeme na nich s nejvýznamnějšími nezávislými producenty na trhu,“ poznamenal Michal Reitler. „Každý kreativní producent TV Nova a Voyo z nyní již kompletního interního týmu pracuje na vývoji nejméně dvou projektů, a to vedle svých projektů, které už jsou ve výrobě. A to číslo bude časem dále růst,“ dodal.

První novinkou bude od září šestnáctidílný seriál Táta v nesnázích. V hlavní roli se představí Martin Pechlát jako otec tří dospělých dcer, který se rozhodne konečně žít naplno a znovu najít lásku a štěstí. Jeho dcery to ovšem vidí jinak. „Žijeme v těžké době. Lidé v televizi potřebují něco, co je povznese, umožní jim nadechnout se,“ vysvětluje producent Michael Bütow.

Na Voyo se na podzim objeví desetidílný komediální seriál Gumy, kde Richard Krajčo a David Švehlík hrají svérázné automechaniky. Oběma hercům je tento seriál o malé autodílně s velkými sny napsaný na tělo. Už roky totiž spolu hrají v divadlech, v seriálu nebo filmu se ale vedle sebe objeví poprvé.

Během srpna se začne natáčet komediální seriál o střídavé péči s názvem Jedna rodina. Pět hlavních postav svede dohromady péče o vlastní, vyženěné i vyvdané děti. „Kombinujeme lehkost i závažnost. Chceme bavit, doba není jednoduchá, ale zároveň dát návod, jak vztahové karamboly přežít,“ uvedla kreativní producentka Lena Hanychová. V seriálu se objeví například Tereza Kostková, Tomáš Jeřábek nebo Filip Blažek.

Šestidílná série pro Voyo s názvem Extraktoři slibuje špionážní thriller z prostředí civilní rozvědky v hlavní roli s Jakubem Štáfkem. Natáčení je v plánu na konec září, premiéra bude příští rok. Čerstvě vytvořený tým zpravodajské služby má za úkol pomáhat Čechům, kteří se v zahraničí ocitli v nouzi. Natáčet se bude z velké části také v cizině.

Šest dílů bude mít na Voyo minisérie Hojer, příběh inspirovaný skutečným kriminálním případem sadistického vraha Ladislava Hojera. Na scénářích se podílí vysloužilý kriminalista Jiří Markovič. Ten Hojerovy vraždy vyšetřoval a s pachatelem navázal zvláštní „přátelství“, díky němuž se dozvěděl podrobnosti k případům. Hojer dostal trest smrti, popraven byl v roce 1986.

Příští rok se má na Nově objevit výpravný dobový seriál s pracovním názvem Obchodní dům. Děj začíná 15. března 1939, když Prahu obsazovala nacistická vojska. Obchodní dům otevírá své brány ve stejnou chvíli, kdy v zemi končí naděje na mír. Hlavními hrdinkami jsou tři ženy z oddělení módy, ale historické události jsou katalyzátorem osudů celého spektra postav kolem obchodního domu, včetně rodiny majitelů.

Na začátku roku 2023 se bude natáčet Mozaika, komediální seriál Alice Nellis. Scénář vypráví o neobyčejné rodině, kde se rodiče po 40 letech manželství rozhodnou požádat o rozvod, opravit dům a prodat ho. Kvůli rekonstrukci domu však chtějí střídavě bydlet u svých dospělých dětí.

Pro Voyo vzniká „nečekaně upřímný seriál“ s pracovním názvem Sex O'Clock. Dospívající Adam řeší svou taneční kariéru a těší se, až konečně přijde o panictví. Jeho otec však obrátí celé rodině život naruby svým překvapivým vyznáním. „Scénář vznikal také ve spolupráci s mladými vědci z Masarykovy univerzity pracujícími s fokusovými skupinami ve věku 14 až 18 let,“ podotkla kreativní producentka Marta Fenclová.

Na televizní obrazovku se vrátí sehraná parta smíchovských kriminalistů, tedy Kriminálka Anděl. Kreativní producent David Musil, který stál u seriálu od samého počátku, připravuje novou řadu seriálu v režii Petra Bebjaka. V hlavních rolích se po devíti letech vrátí David Švehlík nebo Marek Taclík. 

Druhou sérii bude mít po velkém úspěchu minisérie Iveta, tentokrát se děj posune do 90. let. Sólová kariéra Ivety Bartošové je na vrcholu, alba vycházejí v obrovských nákladech, dostává hlavní role. Žije se skladatelem Ladislavem Štaidlem, v roce 1994 se ale najednou objeví zpráva o jejím únosu.

Pokračovat budou seriály Specialisté (Nova), Ordinace v růžové zahradě (Voyo), Odznak Vysočina (Nova), stejně tak se vrátí Ulice. Poslední sérií se uzavře velmi úspěšná Policie Modrava (Nova).

Nova také podpoří vznik čtyř celovečerních filmů. Jde o snímek Amerikánka (režie Viktor Tauš), dobové drama Muž, který stál v cestě, romantickou komedii Buď chlap a komedii Přání k narozeninám.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).