Hlavní navigace

Nova při finále Ligy mistrů ukáže největší sportovní studio

Sdílet

Filip Rožánek 26. 5. 2022
Sportovní studio TV Nova Autor: Filip Rožánek

Televize Nova dokončila studio vyhrazené jen pro sportovní vysílání. Moderní multifunkční prostor poprvé ukáže divákům při finále Ligy mistrů, které odvysílá Nova Sport 3 v sobotu 28. května. Program z nového studia začne ve 20 hodin. 

„Sportovní studio nám umožní tvořit ještě lepší doprovodný program k našim prestižním soutěžím – už rok vysíláme nejen Ligu mistrů UEFA, ale i La Ligu, Serii A a Bundesligu. Naší stálicí je i francouzská Ligue 1 s Messim a Neymarem. Stále se snažíme servis pro fanoušky posouvat směrem dopředu a nové studio je významným krokem na této cestě,“ uvedl Dušan Mendel, šéf sportu TV Nova.

Studio vzniklo v samostatné budově v areálu filmových ateliérů na pražském Barrandově, kde televize Nova sídlí od roku 1999. 

Podle technického ředitele Josefa Uhra byl projekt schválen v září 2021, realizace začala v lednu 2022. Ve studiu jsou čtyři nezávislé velkoplošné hi-res LED obrazovky s roztečí 1,2 milimetru. Prostor umožňuje různé uspořádání a je připraven i pro augmentovanou grafiku, tedy digitálně vložené objekty do reálného prostředí.

Autor: Filip Rožánek
Našli jste v článku chybu?