Hlavní navigace

Nova se kvůli Českému slavíkovi poradí s právníky, jak zabránit excesům

20. 11. 2021

Sdílet

Sídlo TV Nova na Barrandově Autor: TV Nova

Televize Nova zveřejnila prostřednictvím svého twitterového účtu stanovisko k pátečnímu přímému přenosu z vyhlašování ankety Český slavík. Soutěž hudební popularity se vrátila po čtyřleté pauze a ovládla hlavní večerní čas, když ji sledovalo 1,3 milionu lidí. Nový pořadatel Českého slavíka Karel Janeček v závěru vystoupil se svým poselstvím, v němž se mimo jiné vymezil proti očkování dětí nebo zavírání škol. Zveřejnil rovněž klip, kde si zahrál hlavní roli a kde ve zjevné narážce na protiepidemická opatření během nouzového stavu vyzývá, že se nesmí vrátit doba, kdy se nesmělo zpívat.

„Pořad Český slavík je připravován externí firmou, která odpovídá za obsah a jeho kvalitu. TV Nova nezasahuje do složení hostů či do obsahu jejich projevů. Zároveň se tímto pořadem potvrdil trend, který nabývá na intenzitě – kdy jedinec nebo společnost produkuje nebo vyrábí pořad, v jehož rámci prezentuje svoje politické či společenské názory. Budeme muset s právníky hledat cestu, zda lze při dnešní mediální legislativě v budoucnu podobným excesům zabránit,“ sdělila TV Nova.

Slavíci se letos udělovali ve čtyřech hlavních kategoriích – zpěvák, zpěvačka, kapela a hip hop & rap. Hlasovalo 216 138 lidí, kteří přidělili 1 678 328 hlasů. Matematik Karel Janeček, který se označuje za společenského reformátora, chce prostřednictvím ankety propagovat svůj hlasovací model D21. Každý hlasující mohl přidělit až pět hlasů. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).