Hlavní navigace

Nová služba PageSpeed.cz měří rychlost webů a porovnává ji s konkurencí

16. 6. 2020

Sdílet

PageSpeed.cz Autor: PageSpeed.cz

Brněnští SUPERKODERS a konzultant Martin Michálek spustili nový nástroj na měření rychlosti načítání webových stránek. Služba PageSpeed.cz kromě prostého změření na základě několika metrik nabízí také pohled na vývoj rychlosti v čase nebo srovnání s konkurenčními weby.

Rychlost webu služba měří na základě metrik Core Web Vitals, které letos v květnu představil Google jako základní signály o tom, zda webová stránka poskytuje uživatelům dobrý uživatelský zážitek. 

Jde o metriku největší vykreslení obsahu (LCP), která měří rychlost načítání webu a moment, kdy se načte hlavní část obsahu, prodlevu prvního vstupu (FID), která měří, jak rychle stránka reaguje na uživatelovy akce, a kumulativní změnu rozvržení (CLS), která ukazuje, jak moc se stránka při načítání „hýbe“. 

Měření doplňuje také Lighthouse Performance skóre, což je souhrnné měření řady parametrů ovlivňujících výkon a rychlost webu, které měří například PageSpeed Insights od Googlu.

PageSpeed.cz nabízí také kontinuální sledování rychlosti zadaného webu v čase, které umožňuje například posoudit, jak se projevily úpravy stránky, nebo zasílání měsíčních reportů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).