Hlavní navigace

Nová verze aplikace Skylinku pro chytré televizory kombinuje satelitní a online příjem

14. 5. 2018

Sdílet

Skylink Live TV na televizorech Samsung Autor: M7 Group

Hlavní předností nové verze aplikace Skylink Live TV je kombinace výhod satelitní a internetové televize, jak ji operátor nabízí. Aplikaci si jako první mohou vyzkoušet diváci na chytrých televizorech Samsung

Na rozdíl od jiných aplikací, které pracují výhradně s internetovými službami, naše aplikace integruje funkce satelitu a internetu. Zákazník s aplikací získává námi kontrolované uživatelské rozhraní a může tak všechny naše služby ovládat jediným dálkovým ovladačem, vysvětluje princip aplikace Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group, která je mimo jiné vlastníkem největší česko-slovenské satelitní platformy Skylink.

Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group.

Aplikaci si mohou nainstalovat majitelé modelových řad 2016 a 2017 smart televizorů od firmy Samsung, pro letošní modely je zatím ve stádiu testování. Využívat ji mohou zdarma zákazníci Skylinku s aktivní dekódovací kartou, která je dostupná na e-shopu Samsung Store pod názvem Skylink CZ nebo Skylink SK. 

Aplikace nabízí internetový i hybridní režim

Pro správné fungování musí být televizor s nainstalovanou aplikací připojen k internetu. Jeho spárování se zákaznickým účtem Live TV se provede jednoduše pomocí QR kódu, který se objeví při prvním otevření aplikace. Uživatelské rozhraní je stejné, jako u satelitních přijímačů Samsung EVO-S. 

Aplikace pracuje ve dvou základních režimech. Jako výchozí je nastaven internetový režim, pro jehož provoz stačí mít televizor připojen pouze k internetu. V tom případě je skladba programů identická se službou Skylink Live TV v PC či mobilním zařízení.


Autor: M7 Group

Skylink Live TV na televizoru Samsung.

Hybridní režim pak divákům umožňuje sledovat všechny předplacené satelitní programy a u programů dostupných ve službě Live TV využívat internetové funkce, jako je přehrání pořadu od začátku či přehrání vybraného pořadu až sedm dní zpětně. V tom případě je potřeba mít televizor připojen k internetu a zároveň k satelitu přes satelitní kartu s CA modulem. 

Popis aplikace a návod k jejímu použití najdete na webu Skylinku. Kromě televizorů Samsung vyvíjí Skylink svoji aplikaci i pro další výrobce televizních přijímačů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).