Hlavní navigace

Nové iVysílání České televize už je v provozu

6. 12. 2021

Sdílet

iVysílání ČT 2021 Autor: Filip Rožánek

Česká televize zpřístupnila novou podobu svého internetového archivu pořadů pod názvem iVysílání. Katalog je rozdělen do několika základních sekcí: Filmy, Seriály, Dokumenty, Kultura, Zábava, Rady a recepty, Příroda, Historie, Společnost, Spiritualita, Pro děti, Zpravodajství a Sport. 


Autor: Filip Rožánek

Kromě homepage se změnily i stránky konkrétních odvysílaných pořadů. Každá relace má stejně jako dřív svou základní stránku s přehledem epizod a bonusovými materiály (například StarDance). Přehrávač konkrétní epizody je doplněn o předchozí a následující díly. 

Přes nové iVysílání se spouští také živý stream jednotlivých stanic České televize. 

V katalogu jsou zařazeny rovněž starší pořady, u nichž nejsou vypořádána licenční práva pro šíření přes internet. V takovém případě je dostupný jen informační záznam se seznamem dílů, ale místo videa je omluva. Na zpřístupnění archivu se ale pracuje.

„Cílem naší nové služby bude přinášet hodnotná díla z let minulých, na která dnes nemáme licence pro použití v on-line prostoru, protože se zkrátka v době jejich vzniku o vysílání pořadů na internetu třeba ještě vůbec neuvažovalo nebo internet neexistoval. Touto aktivitou chceme také vyhovět našim divákům, kteří si o dostupnost některých archivních pořadů neustále píšou,“ uvedl Marek Doležel, který v České televizi působí jako výkonný ředitel pro nová média. 

Měly by tedy postupně přibývat pořady vyrobené do roku 2000. „Věříme, že část takového obsahu má mimo jiné také potenciál k oslovení například mileniálů v rámci stále rezonující retro vlny zaměřené na kulturu a estetiku 80. a 90. let,“ podotkl Doležel.

Redesign webové podoby je prvním krokem v projektu nového iVysílání, na příští rok jsou v plánu nové aplikace anebo zcela předělaný systém uživatelských účtů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).