Hlavní navigace

Novou členkou Rady ČTÚ je právnička Hana Továrková

4. 11. 2019

Sdílet

Český telekomunikační úřad - ČTÚ Autor: ČTÚ

Rada Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) je opět kompletní. Novou radní k 15. listopadu jmenovala vláda Hanu Továrkovou. Informovalo o tom ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO).

„Jsem ráda, že budu moci navázat na svoji snahu o rozvoj vysokorychlostního internetu v České republice. Dlouhodobě se snažím o rozvoj telco sektoru u nás. V nové pozici bych se ráda zasadila nejen o včasné a transparentní budování sítí 5G, které jsou bezesporu nutným předpokladem pro rozvoj digitální ekonomiky a společnosti jako takové, ale předpokládám, že vhodným způsobem přispěji i k řešení otázky cen mobilních dat. V obou klíčových tématech je totiž role ČTU nezastupitelná,“ říká Továrková.

Její kandidaturu podle MPO společně podpořila Hospodářská komora České republiky a Svaz průmyslu a dopravy České republiky.

Továrková je od roku 2009 advokátkou a společníkem advokátní kanceláře Továrek, Horký a partneři. Dosud působila také jako předsedkyně Sekce IT a telekomunikací Hospodářské komory ČR.

V Radě nahradí Jana Dubna, kterém vypršelo funkční období ke konci září. Příští rok končí mandát radnímu Jiřímu Peterkovi, ostatní radní mají funkční období do roku 2022 (Jaromír Novák a Josef Chomyn) či 2024 (letos v červenci zvolený Lukáš Zelený).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).