Hlavní navigace

Nový deník Nový deník se nakonec nebude jmenovat Nový deník

17. 10. 2018

Sdílet

Deník N - Nový deník

Začíná to nabírat trochu rysy absurdní komedie, ale je to pravda. Nově připravovaný placený online (a od ledna i tištěný) Nový deník oznámil, že se ještě před svým startem přejmenuje. Nový název bude Deník N, což odpovídá Denníku N, slovenskému předobrazu a spoluvlastníkovi českého titulu.

Podle ředitele listu Jána Simkaniče se pro tento název původně nedařilo získat doménu. „Česká varianta slovenské inspirace byla obsazená, a proto jsme v rychlosti museli sáhnout po jiném názvu. Někteří nám vyčítali, že je nenápaditý a příliš doslovný, ale aspoň pomáhal ujasnit představu, o co půjde – o úplně nový deník,“ vysvětluje v e-mailu předplatitelům.

„Nakonec se nám však doménu www.denikn.cz podařilo získat. Nechtěli jsme změnu udělat těsně před crowdfundingem, abychom všechny příliš nemátli, ale teď už tomu nic nebrání. Proto náš deník odstartuje s upraveným názvem. Pořád to bude nový deník, ale bude se jmenovat Deník N a najdete ho na doméně www.denikn.cz,“ doplňuje.

Placenému zpravodajskému titulu, který má odstartovat 28. října, se podařilo v crowdfundingové kampani za měsíc získat 5433 předplatitelů a celkem 7 milionů Kč. Finance do projektu vložili také investoři, kteří patří mezi zakladatele Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky. Ve vydavatelství vlastní prostřednictvím společnosti Independent Press a.s. 51 % akcií. Slovenský Denník N a.s. drží 25,5 % a zbývající akcie mají postupem času získat klíčoví zaměstnanci vydavatelství.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 10. 2018 23:08

  Ctenar denniho tisku (neregistrovaný)

  Pan Simkanic predtim v Lupe pracoval a je mi celkem sympaticky, nechapu ten potmesily ton clanku... predplatne noveho deniku puvodne Noveho Deniku ale ted Deniku N jsem si objednal.

 • 18. 10. 2018 12:53

  PM (neregistrovaný)

  Také jsem si NOVÝ DENÍK předplatil, na celý rok, byl mi hodně sympatický celý projekt, nové jméno všecho.. Denník N mi sympatický není, a změna českého názvu mne velmi zklamala... Kdyby se to od začátku jmenovalo takhle, asi bych s předplatným velmi váhal. Ano, vím, že jde o "obsah", ale když si "objednám" Ford Galaxy, a mimo jiné počítám s tím, že na volantu bude FORD, tak pokud dostanu ALHAMBRU, kterou jsem si neobjednal, tak mě tam to logo SEATu bude prostě neskutečně štvát... (a každý ví, že ta auta sjou stejná). U NOVÉHO DENÍKU se mi líbila grafika, vše, po změně došlo nepochopitelně i ke změně odstínu červené, to taky nechápu... Proč? CO bylo do včera špatně?
  Arguemntace doménou mi přijde neskutečně hloupá. Projetku se podařilo vybrat veliké peníze, projektu spojenému se svým jménem. Nikde nebylo zmínka o tom, že je to dočasné. Znělo to hezky :-).

  Pana Simkaniče mám rád, jeho texty obdivuju, ale tohle se mu opravdu nepovedlo.

  Škoda.

 • 18. 10. 2018 19:16

  noname (neregistrovaný)

  Sesterskosť , "vzorovosť" a majetkové prepojenie na slovenský Denník N garantuje, že pôjde o bigotné, klanové a baskervilské médium typu exRudé právo. Bežný český čitateľ sa bude jeho "nezávislosti" riadne diviť ...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).