Hlavní navigace

Nový iPhone půjde odemykat skenem obličeje. Zmizí tlačítko pod displejem

10. 7. 2017

Sdílet

Odemykání systému pomocí skenování obličeje už nějakou dobu zvládá Windows Hello a nedávno s takovou funkcí přišel také Samsung Galaxy S8. Dalším v pořadí by se měl letos na podzim stát nový iPhone, jehož označení ještě neznáme (nejspíše iPhone 8, ale kdo ví). Ten má jít výrazně dále a namísto 2D snímků u Samsungu nabídne rovnou 3D senzor.

Nový iPhone má mít podle tradičně spolehlivých informací Bloombergu trojrozměrnou kameru, která dokáže poznat váš obličej, ověřit totožnost a následně umožnit přístup do zařízení. Součástí tohoto řešení je i 3D senzor, díky čemuž má být celý proces velice rychlý a spolehlivý. Sestava zároveň má být schopná snímat obličej z různých úhlů, a ne pouze z omezeného přímého pohledu.

Apple s touto novinkou přijde zřejmě i částečně z nutnosti. Nový model iPhonu má mít displej přes celou přední část a pravděpodobně tak zmizí ikonické kulaté tlačítko. To v několika posledních modelech telefonů obsahovalo čtečku otisku prstů, kterou Apple propojil s Touch ID a poměrně kvalitním zabezpečením.

Firma nějakou dobu řešila, jak takové tlačítko dát pod displej, to se ale nakonec ukázalo jako složité. 3D technologie nyní tedy mají na čtečku otisků prstů navázat s tím, že ověřování pomocí skenu obličeje má sloužit i pro potvrzování nákupů a tak dále.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).