Hlavní navigace

Nový vysílač DAB+ pro Plzeňský a Karlovarský kraj

23. 7. 2020

Sdílet

Digitální rozhlasové vysílání DAB+ Autor: Pure

Plzeňská společnost RTI oznámila zprovoznění zatím posledního přiděleného kmitočtu v lokalitě Třebouňský vrch (kanál 5B, výkon 1 kW ERP). Firma tak provozuje už celkem deset vysílačů svého multiplexu.

V digitální síti jsou stanice ČRo Karlovy Vary, Rádio 1, Rádio Proglas, Rádio Beat, Rádio Samson a DAB Plus Top 40.

Další novinkou je dohoda RTI se švédskou společností Paneda. Obě firmy podepsaly smlouvu na dodání nejnovějšího DAB multiplexu. Serverová technologie využívá software VMware.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 7. 2020 19:38

  BeatJ

  A hraje to pekelně daleko, až k Praze. Navic RTI ma nyní špičkový zvuk, přímé linky jednotlivych stanic ze studia a konečně se DAB+ dá poslouchat a je radost ho poslouchat.
  Nejhorší zvuk a otrávení z poslechu DAB+ předvádí ČRO a samotné ČRA jak v provozu svých mux, tak těch pro ČRO. Teleko hned v závěsu. Tam si ještě p. Řapek pro vysílatele nebojí říct za tu mizérii nehorázný peníz.

  24. 7. 2020, 19:39 editováno autorem komentáře

 • 27. 7. 2020 10:39

  Pevy

  Společnosti RTI a Teleko měly svého času srovnatelné startovní podmínky. Zatímco ale z RTI se stala úspěšná, progresivní, inovátorská firma, Teleko je dnes ten poslední vzadu. Pokud by dnes firmu převzal (koupil) nějaký zajímavý investor, určitě by to bylo ku prospěchu věci, protože působení Teleka v dnešním rozsahu nemá budoucnost.

 • 2. 8. 2020 4:43

  Trident

  Jedná se o docela zajímavou lokalitu na vykryti druhé strany od slavkovskeho lesa. Rozhodně lepší než Klinovec nebo Krasov. Pripadne Tri Krize ktere jsou primarne urcene jen na vykryti centra.
  Bohužel k.vary z toho nic mít nebudou díky stínu ve kterém se nachází..
  Na druhou stranu nechápu komu chtějí hrát. Většina lidí v této lokaci zivori o přežití a v těch vesnicích se zastavil čas. Nějaké DAB teď nikoho nevytrhne.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).