Hlavní navigace

Nový webový deník Forum 24 spustí Pavel Šafr zítra. Kampaň začíná

Sdílet

Jan Beránek

Antibabišovský tón si Šafr neodpustil ani teď a sloganem nového deníku je „Nebojíme se Babiše“. Dosavadní, především názorový deník Svobodné fórum se tak změní na Forum 24, který už by měl fungovat jako plnoformátové zpravodajské médium. 

Antibabišovské zaměření ale zůstává. „Motivem pro budování nového média je snaha skupiny demokraticky smýšlejících novinářů bránit prostor pro svobodné šíření informací v době, v níž významná česká média patří ministrovi financí Andreji Babišovi či ostatním oligarchům, jejichž byznys je postavený na obchodech se státem, na státních dotacích nebo na jinak privilegované pozici v ekonomice,“ tvrdí Pavel Šafr.

Samotné Svobodné fórum zůstane v rámci nového webu jako rubrika pro komentáře a názorové sloupky. Zítra v jednu odpoledne se má nový server rozjet. 

Financovat provoz má akciová společnost, kde je Pavel Šafr uveden jako jediný akcionář. Zdroje pocházejí především z úvěru a z veřejné sbírky. V návštěvnosti se Svobodné fórum drželo podle NetMonitoru kolem tří set tisíc návštěvníků. 

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?