Hlavní navigace

Nový webový deník Forum 24 spustí Pavel Šafr zítra. Kampaň začíná

9. 1. 2017

Sdílet

Antibabišovský tón si Šafr neodpustil ani teď a sloganem nového deníku je „Nebojíme se Babiše“. Dosavadní, především názorový deník Svobodné fórum se tak změní na Forum 24, který už by měl fungovat jako plnoformátové zpravodajské médium. 

Antibabišovské zaměření ale zůstává. „Motivem pro budování nového média je snaha skupiny demokraticky smýšlejících novinářů bránit prostor pro svobodné šíření informací v době, v níž významná česká média patří ministrovi financí Andreji Babišovi či ostatním oligarchům, jejichž byznys je postavený na obchodech se státem, na státních dotacích nebo na jinak privilegované pozici v ekonomice,“ tvrdí Pavel Šafr.

Samotné Svobodné fórum zůstane v rámci nového webu jako rubrika pro komentáře a názorové sloupky. Zítra v jednu odpoledne se má nový server rozjet. 

Financovat provoz má akciová společnost, kde je Pavel Šafr uveden jako jediný akcionář. Zdroje pocházejí především z úvěru a z veřejné sbírky. V návštěvnosti se Svobodné fórum drželo podle NetMonitoru kolem tří set tisíc návštěvníků. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 1. 2017 12:02

    lupa.cz jsou už jako čučkaři

    "Demokraticky smyslejici novinari" dopredu vi, ze pujdou po jedne konkretni osobe? Co kdyby radsi faktograficky rozkryli jak je nejaka osoba provazana v socialni strukture, prip. jak prisla k majetku? To by asi bylo moc prace pro demokratickeho novinare...pritom by to daleko lepe presvedcilo vsechny rozumne lidi, at jsou z jakehokoliv fanklubu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).