Hlavní navigace

Novým ředitelem TV Nova se má stát bývalý manažer skupiny Prima

14. 9. 2020

Sdílet

Luboš Jetmar Autor: Filip Singer

Televize Nova se chystá na převzetí novým majitelem. Souhlas Evropské komise se očekává na začátku října a skupině PPF tak nebude nic bránit v tom, aby vybrala nového generálního ředitele nejsledovanější komerční televize.

Podle webu Info.cz už má v této otázce jasno: šéfem Novy by se měl stát Luboš Jetmar, donedávna manažer spojený s firmami kolem televize Prima (GES Media Asset). Serveru informaci potvrdily dva zdroje, společnost PPF však oficiálně personální otázky považuje za předčasné.


Autor: Filip Singer

Luboš Jetmar

Luboš Jetmar v minulosti působil v HBO, s mediálními aktivitami navázanými na TV Prima je spojen od roku 2008. Z Primy odešel teprve nedávno, jak upozornil server Mediaguru.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 9. 2020 0:00

  bez přezdívky

  To těžko. Motto komerčních televizí je: vytěžit co nejvíce při nejnižších možných nákladech. A ruku na srdce... Divák Novy (Primy) kašle na soutěže dělané jako v západní Evropě. Tady zaberou jen "telenovely", kterých podobné televize natočí několik dílů za jeden pracovní týden, viz. Slunečná a podobné kraviny.

 • 14. 9. 2020 22:56

  wm6x

  Že by konečně přinesl na Novu nějakou kvalitu? Protože Nova toho za poslední roky moc nepředvedla. Chtělo by to hlavně začít dělat TV soutěže pořádně, tak jako v západní Evropě

 • 15. 9. 2020 21:18

  Kis_korong

  Kvalitu ?? Zapomeň. Komerční TV jde továrna na peníze. Málo vložit, hodně vydělat. Právě seriály nejvíc vydělávají, poněvadž jsou sledované a cena reklamy je v nich vysoká. To je motto každého ředitele.

 • 15. 9. 2020 22:47

  wm6x

  Pravda, soutěže jsou drahé vzhledem k tomu že za rok natočí a odvysílají deset epizod a ještě musí platit licenční poplatky vlastníkovi licence (většinou Endemol), kdežto ta Ulice a Ordinace generují sledovanost permanentně po celý rok a je to jejích vlastní tvorba a licenční poplatky tím odpadají. Jedna věc mi ale pořád nesedí. Jak je možné že komerční TV v západní Evropě dokáží vytvořit kvalitní soutěž s dobrým obsazením (dobrý moderátor, skutečně profesionální porota) která má dobrou sledovanost a nikdo si nestěžuje (The Voice FR/BE/UK/US, případně francouzská Star Academy) kdežto u nás to nejde (typický příklad Tvoje tvář má známý hlas) a kde hlavním cílem kritiky bývá moderátor a porota. Posledním mohykánem s kvalitním obsazením je Star Dance, které ale vysílá veřejnoprávní ČT.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).