Hlavní navigace

Novým ředitelem TV Nova se má stát bývalý manažer skupiny Prima

Sdílet

Filip Rožánek 14. 9. 2020

Televize Nova se chystá na převzetí novým majitelem. Souhlas Evropské komise se očekává na začátku října a skupině PPF tak nebude nic bránit v tom, aby vybrala nového generálního ředitele nejsledovanější komerční televize.

Podle webu Info.cz už má v této otázce jasno: šéfem Novy by se měl stát Luboš Jetmar, donedávna manažer spojený s firmami kolem televize Prima (GES Media Asset). Serveru informaci potvrdily dva zdroje, společnost PPF však oficiálně personální otázky považuje za předčasné.


Autor: Filip Singer

Luboš Jetmar

Luboš Jetmar v minulosti působil v HBO, s mediálními aktivitami navázanými na TV Prima je spojen od roku 2008. Z Primy odešel teprve nedávno, jak upozornil server Mediaguru.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 9. 2020 0:00

  bez přezdívky

  To těžko. Motto komerčních televizí je: vytěžit co nejvíce při nejnižších možných nákladech. A ruku na srdce... Divák Novy (Primy) kašle na soutěže dělané jako v západní Evropě. Tady zaberou jen "telenovely", kterých podobné televize natočí několik dílů za jeden pracovní týden, viz. Slunečná a podobné kraviny.

 • 14. 9. 2020 22:56

  wm6x

  Že by konečně přinesl na Novu nějakou kvalitu? Protože Nova toho za poslední roky moc nepředvedla. Chtělo by to hlavně začít dělat TV soutěže pořádně, tak jako v západní Evropě

 • 15. 9. 2020 21:18

  Kis_korong

  Kvalitu ?? Zapomeň. Komerční TV jde továrna na peníze. Málo vložit, hodně vydělat. Právě seriály nejvíc vydělávají, poněvadž jsou sledované a cena reklamy je v nich vysoká. To je motto každého ředitele.

 • 15. 9. 2020 22:47

  wm6x

  Pravda, soutěže jsou drahé vzhledem k tomu že za rok natočí a odvysílají deset epizod a ještě musí platit licenční poplatky vlastníkovi licence (většinou Endemol), kdežto ta Ulice a Ordinace generují sledovanost permanentně po celý rok a je to jejích vlastní tvorba a licenční poplatky tím odpadají. Jedna věc mi ale pořád nesedí. Jak je možné že komerční TV v západní Evropě dokáží vytvořit kvalitní soutěž s dobrým obsazením (dobrý moderátor, skutečně profesionální porota) která má dobrou sledovanost a nikdo si nestěžuje (The Voice FR/BE/UK/US, případně francouzská Star Academy) kdežto u nás to nejde (typický příklad Tvoje tvář má známý hlas) a kde hlavním cílem kritiky bývá moderátor a porota. Posledním mohykánem s kvalitním obsazením je Star Dance, které ale vysílá veřejnoprávní ČT.