Hlavní navigace

Novým šéfredaktorem stanice Český rozhlas Plus se stane Petr Šabata

Sdílet

Jan Brychta 1. 3. 2018
Petr Šabata

Dosavadní vedoucí programu stanice Český rozhlas Radiožurnál se nové funkce ujme k 1. březnu. Na ten samý den připadá i oslava pátého výročí vysílání této celoplošné stanice mluveného slova, která při této příležitosti posluchačům představí novou zvukovou grafiku a slogan. 

Jmenování Petra Šabaty do funkce šéfredaktora stanice Český rozhlas Plus už vzala na vědomí i Rada Českého rozhlasu. Petr Šabata byl doposud vedoucím programu stanice Český rozhlas Radiožurnál a v komentářích pro zpravodajský web iRozhlas.cz připravoval témata související se Slovenskem, ekonomikou a školstvím. V minulosti působil jako zástupce šéfredaktorky slovenského deníku SME a osm let byl šéfredaktorem deníku Pravda v Bratislavě. Post šéfredaktora zastával také v denících Mladá fronta Dnes, Hospodářské noviny a v projektu Naše adresa. V těchto médiích se zaměřoval na politické a ekonomické zpravodajství, komentáře, analýzy, rozhovory i sloupky.

Český rozhlas Plus představí u příležitosti pátého výročí vysílaní také několik změn. Stanici mluveného slova bude nově charakterizovat slogan Když chcete vědět proč, pořady doprovodí nová zvuková grafika a hlasem stanice se stal herec Marek Holý

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.