Hlavní navigace

NÚKIB rozjel přípravy budování nového sídla. Vyjde na 350 milionů a pojme 400 lidí

10. 4. 2019

Sdílet

Nové sídlo NÚKIB

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) rozjel plánovanou přípravu nového sídla, které vznikne v Černých Polích v Brně. Centrála konkrétně vyroste na pozemcích Armády České republiky v prostorách bývalých kasáren. Odhadované stavební náklady jsou stanoveny na 350 milionů korun.

NÚKIB nyní spustil architektonickou soutěž a s tím, že nové sídlo má „reprezentovat kvalitní a udržitelnou architekturu a na pracovním trhu v IT sektoru konkurenceschopné pracovní prostředí.“ NÚKIB v současné době sídlí na třech místech – na Mučednické a Cejlu v Brně a na Olšanské v Praze.

Vznik nového sídla zdejšího kyberúřadu schválila už v roce 2016 vláda. Kapacity komplexu mají pojmout až 400 lidí. NÚKIB prozatím zaměstnává kolem šedesáti lidí. Sídlo by mělo být hotové do roku 2023. Prostory mají pojmout národní bezpečnostní CERT tým, laboratoř, technickou podporu, školící středisko a podobně.

Architektonické návrhy mají být předány do 7. června tohoto roku (první kolo) a 2. srpna (druhé kolo). Hodnotící porota má zasednout rovněž v červnu a následně v srpnu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).