Hlavní navigace

O půlnoci se znovu ozve Rádio Retro, karanténu zpestří legendárními pořady

30. 3. 2020

Sdílet

Hyundai Retro RA 302_perex Autor: Hyundai

Český rozhlas o půlnoci z pondělí 30. března na úterý 31. března znovu spustí internetovou a digitální stanici Rádio Retro. Příležitostný program zprovoznil v minulosti už několikrát, tentokrát se zaměří na zlatý fond rozhlasových pořadů.

Reaguje tím na vládní omezení, která neumožňují pořádat ani navštěvovat kulturní a společenské akce. „Posluchači se mohou těšit na životní příběhy v pořadech A léta běží, vážení či Sedmilháři, semaforské záznamy nebo imaginární cestování s Meteorem,“ sdělil Český rozhlas v tiskové zprávě. Jednotlivými bloky provedou osobnosti, které stály u zrodu těchto pořadů, případně s nimi měly něco do činění.

První blok bude příznačně patřit cyklu Všichni jsou doma z přelomu tisíciletí, kterým bude posluchače provázet jeho autor Vladimír Bernášek. Dlouholetý redaktor neděli co neděli na stanici Praha kolem roku 2000 navštěvoval populární osobnosti a povídal si i s jejich partnery a dětmi.

Posluchači se mohou těšit například na Hanu Gregorovou, Radoslava Brzobohatého a Ondřeje Gregora Brzobohatého, Věru Galatíkovou a Ladislava Freje, rodinný klan Brouskových, Matuškovi, Helenu a Jiřího Růžičkovi.

Každý týden pak bude Český rozhlas přidávat nové bloky: A léta běží, vážení, Sedmilháři, imaginární cestování s Meteorem, semaforské záznamy, zvukové výpravy na neobvyklá místa v seriálech Svědectví z podzemí a Reportérům vstup povolen, či ukázky z někdejší produkce redaktorů Miloně Čepelky a Zdeňka Svěráka s jejich vlastním komentářem.

Nahrávkami s hlasy prvorepublikových filmových hvězd, které vystupovaly v rozhlase například v šedesátých letech i později, provede posluchače Aleš Cibulka. Nabídkou reportáží a pásem přispěly i regionální stanice Českého rozhlasu. Pořady Apetýt, Host do domu nebo záznamy někdejších přímých přenosů o moravských tradicích nabídne Dagmar Misařová z Českého rozhlasu Ostrava.

Posluchači naladí Rádio Retro Zlatý fond na webu Českého rozhlasu, v mobilním telefonu v aplikaci mujRozhlas nebo na digitálním rádiu v síti DAB+, která aktuálně pokrývá 80 % populace v ČR.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 4. 2020 12:18

    jx2

    Myslím obsah programu samozřejmě... Čro Retro vysílá dál, ale podle mě jiný než v článku inzerovaný program

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).