Hlavní navigace

O2: chyba v zabezpečení Wi-Fi naše modemy nezasáhla

20. 10. 2017

Sdílet

Jak jsme už tento týden informovali, výrobci hardwaru a vývojáři operačních systémů se postupně snaží reagovat na chybu v zabezpečení Wi-Fi (respektive protokolu WPA2), známou pod zkratkou KRACK. Ten vystavuje datové přenosy ve Wi-Fi sítích možným útokům (pokud nepoužíváte další ochrannou vrstvu, jako je HTTPS nebo VPN).

Svou záplatu pro Windows vydal například Microsoft, Apple své opravy testuje v betaverzích a Google patch pro Android chystá. Obsáhlý seznam výrobců, jejichž zařízení jsou chybou zasažena, najdete na tomto webu. Jsou tam také informace o tom, zda už firmy nasadily opravné patche.

Uklidňující zpráva dnes Lupě dorazila od českého operátora O2, který zákazníkům distribuuje několik modelů modemů a routerů:

„Při komunikaci s dodavateli i při interním testování v O2 jsme ověřili, že se v současné době není uvedenou chybou ohrožen žádný z našich modemů, a to jak pro pevný internet, tak pro variantu Air Fix,“ říká mluvčí firmy Lucie Pecháčková.

„Chybou mohou být dotčena koncová zařízení (mobilní telefony, PC, …) – výrobci telefonů připravují v nejbližší době vydání aktualizace, která bude zranitelnost WPA2 řešit. Z tohoto důvodu doporučujeme naším zákazníkům, aby ve svých zařízeních vždy používali poslední verzi operačního systému,“ dodává.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).