Hlavní navigace

O2 hlásí vyšší zisk, pomohla mu k tomu především televize a Slovensko

Jan Beránek

Letošní rok se daří, operátor zvýšil v prvním čtvrtletí zisk o tři procenta na 1,29 miliardy korun. A to i přesto, že se velcí hráči dostali pod tlak politiků kvůli cenám dat, což přineslo leckdy až hysterické reakce

Za vyšším příjmem O2 stály především vyšší výnosy z O2 TV, mobilních dat a nárůst výnosů na Slovensku. Operátorskou televizi už má 220 tisíc zákazníků. Počet zákazníků, kteří využívají internet v mobilu, vzrostl o 15 procent na 1,824 milionu. LTE využívá 930 tisíc klientů. 

Dobré zprávy přišly i ze Slovenska. Počet mobilních zákazníků slovenské dceřiné společnosti se zvýšil o čtyři procenta na 1,892 milionu, z toho počet zákazníků smluvních služeb poskočil o devět procent na 1,091 milionu.

Letošní rok do hospodaření podle zástupců operátora zasáhne hlavně zrušení roamingu, které začne platit v polovině června. „V dubnu se nám také podařilo zajistit nový úvěr. Využili jsme tak stávající výhodné podmínky pro financování budoucích potřeb společnosti,“ tvrdí v tiskové zprávě finanční ředitel Tomáš Kouřil.

Kromě toho se také operátorů dotkne i novela zákona o elektronických komunikacích, která by měla zase srovnat postavení zákazníků a operátorů. Návrh už je pod palbou pozměňovacích návrhů. 

Našli jste v článku chybu?