Hlavní navigace

O2 vyplatilo dividendy přes šest miliard a v Česku navýšilo zisk

30. 7. 2018

Sdílet

Pražské sídlo české O2 Autor: Jan Sedlák

Operátor O2 uzavřel první pololetí roku 2018. Od ledna do června vykázal konsolidované výnosy ve výši 18,6 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 0,6 procenta. Provozní zisk EBITDA poskočil více – při meziročním růstu 5,6 procenta se usadil na 5,4 miliardy korun.

V Česku (O2 operuje i na Slovensku) výnosy O2 meziročně zůstaly stejné, konkrétně 15,114 miliardy korun. Zisk narostl o 3,3 procenta na 4,091 miliardy korun, a to díky úsporám ve většině kategorií nákladů.

„Výnosy mobilního segmentu vzrostly o 1,9 procenta na 9968 mil. Kč i přes negativní dopad evropské regulace roamingu a pokračující pokles hlasových výnosů a výnosů z SMS a MMS. Ty byly více než kompenzovány nárůstem výnosů z mobilních dat a z prodeje zařízení. Výnosy v segmentu pevných linek se snížily o 3,8 % na 5146 mil. Kč, když pokles výnosů z tradičních hlasových a datových služeb nebyl kompenzován nárůstem výnosů z O2 TV,“ informuje dále O2 k situaci na českém trhu.

Digitální televize O2 TV nadále roste. Počet zákazníků meziročně narostl o 11 procent, aktivních je nyní 287 tisíc set-top boxů. O2 TV se často prodává jako součást tarifů O2 Spolu.

Lze předpokládat, že počet předplatitelů televize od O2 nadále poroste. Operátor koupil práva na fotbalovou Ligu mistrů, českou fotbalovou ligu a také na hokejovou extraligu.

„V souladu s naším plánem ze začátku roku zintenzivníme ve druhém pololetí naše investice v České republice. Ty směřují zejména do již oznámených nákupů exkluzivních sportovních práv a transformace informačních systémů. Na Slovensku budeme pokračovat v investicích do dalšího posílení vlastní mobilní sítě,“ informuje O2.

Valná hromada O2 schválila vyplatit dividendu za rok 2017 ve výši 17 korun za akcii. Schváleno bylo také rozdělení emisního ážia ve výši čtyř korun na akcii. Začátkem června bylo takto akcionářům za rok 2017 vyplaceno přes šest miliard korun. Podrobnější finanční ukazatele za první pololetí lze vidět zde.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).