Hlavní navigace

O2 zruší připojení přes ADSL, v nabídce CETINu nadále zůstává

Sdílet

Jan Sedlák

O2 ukončí podporu pro technologii ADSL a zákazníkům doporučuje přechod na VDSL. Nabízí k tomu modem za korunu. Web Root.cz upozornil, že O2 o této skutečnosti přímo informuje zákazníky skrze telefonáty či newsletter.

O2 k tomu zaslalo vyjádření: „Naše zákazníky, kteří nyní využívají připojení k internetu přes ADSL, postupně informujeme o tom, že v následujících měsících dojde k ukončení podpory této technologie. Pro přechod na modernější a rychlejší připojení přes VDSL zákazníkům nabízíme modem za zvýhodněnou cenu. K ukončení podpory ADSL dojde během následujících měsíců, přesný termín zatím není znám. Zákazníkům však doporučujeme modem vyměnit už nyní, aby mohli využívat maximální rychlost a kvalitu připojení na jejich adrese – kvalita služby se jim tak výrazně zlepší, aniž by došlo k navýšení měsíčního paušálu.“

CETIN každopádně nadále bude ADSL v nabídce mít. „CETIN podporu ADSL neruší. Samozřejmě je cílem, aby naprostá většina uživatelů přešla na VDSL, ale budou i místa, kde to nebude možné, a tak ADSL bude výrazně menšinovou, ale ze strany CETIN stále podporovanou technologií,“ uvedla společnost pro Lupu. Další partneři CETINu tak ADSL budou moci stále nabízet, zůstává například v nabídce Vodafonu.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?