Hlavní navigace

O2 zvyšuje čistý zisk. Vydělává prý hlavně televize a mobilní internet

28. 7. 2017

Sdílet

Za půl roku 2,6 miliardy korun. O2 hlásí finanční výsledky a chlubí se vyšším čistým ziskem. Provozní zisk EBITDA přitom také vzrostl na 5,1 miliardy. A to při výnosech 18,5 miliardy. Firma to oznámila ve své tiskové zprávě.

Důvodem růstu jsou zejména vyšší výnosy z O2 TV a z mobilního internetu. Klesá už tradičně segment pevných linek. Větší část provozního zisku společnosti pocházela z Česka. 

V tuzemsku společnost vytvořila zisk 3,96 miliardy korun a zbylých zhruba 1,31 miliardy vydělalo O2 na Slovensku. „Na Slovensku ve druhém pololetí zintenzivníme investice do výstavby vlastní mobilní sítě s cílem snížit závislost na národním roamingu a zlepšit tak do budoucna naši ziskovost. Budeme rovněž pokračovat v dalším rozšiřování 4G LTE sítě s cílem uspokojit rostoucí poptávku zákazníků po mobilních datech,“ vysvětluje šéf O2 Tomáš Budník

Počet mobilních zákazníků v Česku se jen mírně zvýšil o 0,1 procenta na zhruba 4,9 milionu. Výrazně vzrostl počet uživatelů mobilního internetu – a to o třetinu na 2,22 milionu. S tím se zvýšil o 80 procent i datový provoz.


Zdroj: O2

Snížil se počet klientů s xDSL o 3,8 procenta na 752 tisíc, naopak O2 TV sleduje o 3,5 procenta klientů více, což znamená 225 tisíc zákazníků. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).