Hlavní navigace

Obnova .COM domén podraží

Sdílet

Karel Wolf 8. 11. 2018

Cena za obnovu komerčních domén .COM se viditelně zvedne. Může za to dohoda americké administrativy se společností Verisign.

Obnova klasických mezinárodních domén pro komerční sféru půjde v následujících letech postupně nahoru. Americká vládní agentura The National Telecommunications & Information Administration se dohodla s registrátorem doménových jmen Verisign na změně dosavadních registračních podmínek. Ty umožní postupně zvýšit ceny doménových jmen .COM o pevné procento. Změna podmínek je součástí prodloužení kontraktu s registrátorem do roku 2024.

Databáze 138 milionů .COM domén představuje potenciální zlatý důl, obzvlášť
po přihlédnutí k faktu, že množství těchto domén stále ještě roste rychlostí 4 % ročně. Verisign bude moci podle nových podmínek od roku 2020 zvedat ceny .COM domén o 7 procent ročně, čehož s největší pravděpodobností také využije.

Základní cena .COM domény by tak mohla v roce 2021 představovat 8,40 dolaru a v roce 2024 již 10,29 USD, růst doménových cen je přitom v přímém kontrastu s klesajícími náklady na jejich správu. Růst cen za registraci a obnovu .COM domén byl v minulosti zmrazen Obamovou administrativou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.