Hlavní navigace

Obnova .COM domén podraží

8. 11. 2018

Sdílet

Doména - domény - com Autor: Isifa

Cena za obnovu komerčních domén .COM se viditelně zvedne. Může za to dohoda americké administrativy se společností Verisign.

Obnova klasických mezinárodních domén pro komerční sféru půjde v následujících letech postupně nahoru. Americká vládní agentura The National Telecommunications & Information Administration se dohodla s registrátorem doménových jmen Verisign na změně dosavadních registračních podmínek. Ty umožní postupně zvýšit ceny doménových jmen .COM o pevné procento. Změna podmínek je součástí prodloužení kontraktu s registrátorem do roku 2024.

Databáze 138 milionů .COM domén představuje potenciální zlatý důl, obzvlášť
po přihlédnutí k faktu, že množství těchto domén stále ještě roste rychlostí 4 % ročně. Verisign bude moci podle nových podmínek od roku 2020 zvedat ceny .COM domén o 7 procent ročně, čehož s největší pravděpodobností také využije.

Základní cena .COM domény by tak mohla v roce 2021 představovat 8,40 dolaru a v roce 2024 již 10,29 USD, růst doménových cen je přitom v přímém kontrastu s klesajícími náklady na jejich správu. Růst cen za registraci a obnovu .COM domén byl v minulosti zmrazen Obamovou administrativou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).