Hlavní navigace

Obr Asseco kupuje třicetiletou brněnskou IT společnost TurboConsult

27. 12. 2019

Sdílet

Asseco

Společnost Asseco Central Europe, která spadá pod rozsáhlou polskou skupinu Asseco kótovanou na burze, koupila téměř třicet let fungující brněnskou firmu TurboConsult. Asseco je v Česku poměrně aktivní. Prodalo startup DanubePay a podnik InterWay a v roce 2018 získala CEIT a Prosoft. Investovala rovněž do projektu EdgeCAM. 

Podíl v TurboConsultu prodali všichni tři podílníci. Vladimír Jareš držel 60 procent, Jindřich Chrápavý měl 28 procent a Hana Vaníčková 12 procent. Podíly získala pražská centrála Asseco Central Europe. Novým jednatelem se stal David Stoppani, který v Assecu v Česku působí jako místopředseda představenstva.

TurboConsult v roce 2018 dosáhl na obrat přes 107 milionů korun, rok předtím na 82,3 milionu. Výnosy příštích období dosáhly téměř na 17 milionů. Firma před zdaněním dosahuje na tenký zisk a má kolem sedmdesáti zaměstnanců.

Brněnská společnost vyvíjí zejména software pro finanční instituce. Mezi klienty má ČSOB, Monetu, Českou spořitelnu, Air Bank a další. Asseco díky tomu chce posílit na trhu. Asseco Central Europe v České republice v roce 2018 dosáhlo na obrat přes 666,5 milionu korun. Je mimo jiné silným dodavatelem do státní správy, podílí se i na Portálu občana.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).