Hlavní navigace

Obr CGI propustí 1600 lidí, v Česku naopak desítky ajťáků hledá

4. 8. 2017

Sdílet

Kanadská IT společnost CGI Group oznámila, že propustí 1600 zaměstnanců, čímž by chtěla ušetřit přes 131 milionů dolarů. Ve výsledku ale nepůjde o nic moc drastického – firma po celém světě zaměstnává 70 tisíc lidí a do budoucna chce naopak číslo nadále zvětšovat.

Propouštění souvisí s vývojem na trhu. Podobně, jako se třeba IBM zbavuje starších IT profesí, a naopak nabírá zaměstnance do nových a perspektivních oblastí, se tímto směrem vydává také CGI. Kanaďané mají mezi klienty velké korporace a státní sektor, kteří se postupně šinou směrem ke cloudu a novým aplikacím.

Plány s dalším náborem lze vidět i v české pobočce, která v Praze, Brně a Ostravě funguje už řadu let. Do všech měst se hledají lidé kolem SAPu, Oraclu, Javy, C++ a dalších technologií. Vedle toho jsou otevřeny také pozice na iOS, Android či Salesforce.com. CGI celkově v Česku hledá více než 60 nových zaměstnanců.

CGI v roce 2012 koupila za 2,6 miliardy dolarů svého konkurenta Logicu, díky kterému se ve velkém dostala také do Evropy a převzala aktivity Logicy v Česku. Společnost má u nás zákazníky v energetice, státní sféře, telekomunikacích či dopravě.

CGI funguje jako systémový integrátor, IT konzultant a nabízí také outsourcing. To jsou oblasti, které se vlivem cloudů a spol. postupně proměňují, což lze vidět například u konkurentů typu Accenture, kteří jsou aktivní v nakupování mladých firem.

CGI má centrálu v Montrealu a ročně vygeneruje tržby téměř 11 miliard kanadských dolarů. Hodnota firmy na burze je 13,5 miliardy dolarů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).