Hlavní navigace

Obrat české Etnetery zůstal za očekáváním, nedaří se zahraničním aktivitám

27. 12. 2019

Sdílet

Etnetera

Pražská společnost Etnetera ve fiskálním roce 2018 končícím únorem 2019 dosáhla na obrat 209,36 milionů korun. V předchozím roce to bylo 203,37 milionu. Softwarovému vývojáři klesl provozní zisk na 15,3 milionu a finanční kondici označuje za výbornou.

Etnetera zároveň uvádí, že „se nám zatím příliš nevrací naše zahraniční aktivity a růst obratu zůstal za očekáváním.“ Dle výroční zprávy byla zahraniční expanze jednou z priorit, ovšem plánovaný vstup do Spojených států byl zastaven. První regionální pobočka v Jihlavě má fungovat dobře.

Společnosti se podařilo uzavřít obchody s O2, konkrétně migraci aplikací a serverů na novou infrastrukturu a SOC. Pro České Radiokomunikace pak byl dokončen vývoj mobilních aplikací O2 TV. Dokončen byl i e-shop pro Datart.

Etnetera spadá do skupiny Etnetera Group. Další dvě firmy ze skupiny vykázaly pokles. Etnetera Activate v tržbách klesla na 25 milionů, Etnetera Logicworks na 27 milionů. Naopak Etnetera Motion si připsala zhruba 14 milionů a vygenerovala tržby 77 milionů korun. Vyrostla agentura Fragile Media, obrat měla 144,37 milionu. Součástí skupiny jsou i AppSatori, BattSwap, VRgineers, Future Port a nově Virtuplex.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).