Hlavní navigace

Obrat Etnetera Group se blíží půlmiliardě, skupina chce získat další firmy

Sdílet

Jan Sedlák 21. 6. 2018
Etnetera

Pražská skupina Etnetera Group v loňském roce navýšila obrat z 426 milionů na 452,1 milionu korun. Provozní zisk všech devíti firem ve skupině tvořil 48,1 milionu korun.

Největší je nadále společnost Etnetera, která vygenerovala obrat 204,2 milionu a zisk 28 milionů korun. Agentura Etnetera Motion pak při obratu 68,4 milionu korun ztrojnásobila provozní zisk na 11,5 milionu. Agentura Fragile pak v obratu přeskočila sto milionů.

Etnetera Group se v loňském roce rozrostla o tři společnosti. Konkrétně investovala do VRgineers, kteří vytváří brýle pro virtuální realitu, a také do firmy BattSwap soustředící se na elektromobilitu. Nově je součástí společnost Future Productions pořádající akci Future Port Prague. Ta bude letos mít druhý ročník.

Rozšiřovat se skupina chce i nadále. „Budeme i nadále investovat do virtuální reality a IoT a jejich byznysového využití. Naším záměrem je rozšířit skupinu o firmy, které působí v oblastech vývoje umělé inteligence a blockchainu,“ plánuje člen představenstva Václav Bittner.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.