Hlavní navigace

Od Muska k Dlouhému. David Pavlík odchází ze SpaceX do Kiwi.com

23. 5. 2018

Sdílet

David Pavlík

Jeden z nejviditelnějších Čechů v technologickém byznysu od letošního července posílí vedení brněnské společnosti Kiwi.com. David Pavlík opouští pozici Software Automation Program Managera v kalifornském podniku SpaceX Elona Muska a v Brně nastoupí do role šéfa informačních technologií (CIO).

Pavlík se bude v Kiwi vedle IT strategie věnovat také vnitřním procesům a zefektivňování chodu společnosti. Podobným věcem se věnoval také ve Spojených státech. Působil v Microsoftu jako Service Delivery Lead a před příchodem do SpaceX také jako Engineering Manager v Netflixu. V Muskově firmě působil jako jediný Čech.

„Pomáhám urychlovat zpracování dat. Plno týmů potřebuje vyhodnocovat výsledky různých testů a letů. Čím rychleji to zvládnou, tím rychleji něco dokáží opravit a vymyslet,“ vysvětloval Pavlík například v minulosti svoji pozici ve SpaceX.

Kiwi.com je už nějakou dobu ve fázi silného růstu. Za loňský rok zdvojnásobila tržby na 18 miliard korun a dvojnásobně chce růst i letos. Pavlík nyní uvádí, že chce pomoci k dalšímu zrychlení této růstové trajektorie. Ze SpaceX údajně odchází i kvůli vysokému zatížení, kterému ve firmě lidé podléhají.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 5. 2018 22:56

    Karel (neregistrovaný)

    Tak ja bych mel strach, ze zatizeni v Kiwi kvuli tomu pusobivemu rustu bude snad jeste vetsi! A to pri prestupu na top pozici v IT.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).