Hlavní navigace

Oledcomm představil přístupový bod pro LiFi, zvládne 100 Mbps

9. 1. 2019

Sdílet

LiFiMax AP - LiFi Autor: Oledcomm

Francouzký Oledcomm v rámci CES představil první přístupový bod pro LiFiMax, svoji komerční verzi LiFi. Technologie využívá pro přenos dat světlo v neviditelném pásmu (přesný frekvenční rozsah výrobce neudává).

Přístupový bod je napojen na Ethernet PoE rozhraní (IEEE 802.3af), ze kterého získává jak konektivitu, tak napájení. Kvůli nejlepšímu dosahu je určený především pro instalace na strop a naráz dokáže komunikovat až se 16 zařízeními. Signálem je schopný pokrýt prostor do 28 m2, podmínkou je bohužel přímá viditelnost ve všech částech místnosti (teoreticky by ale zařizení mohlo pracovat i s odraženými fotony).

Download je výrobcem udáván až 100 Mbps, což ve srovnání s teoretickými možnostmi LiFi, ale ani aktuální rychlostí komerční WiFi (802.11n, 802.11ac) nikoho na židli neposadí. Upload je navíc ještě pomalejší a může dosahovat maximálně 40 Mbps. Pro příjem je potřeba speciální a relativně veliký válcový USB modem, ke komunikaci obě zařízení využívají LED.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).