Hlavní navigace

Ondřej Fryc investuje dva miliony dolarů do české platformy signageOS

27. 7. 2020

Sdílet

signageOS Autor: signageOS

Fond Reflex Capital Ondřeje Fryce vložil peníze do dalšího českého startupu. Tentokrát jde o dva miliony dolarů pro projekt signageOS, která se zabývá digitálním zobrazováním. Jde o takzvanou early stage investici. Firma vznikla v rámci akcelerátoru xPORT od VŠE, funguje od roku 2018.

„SignageOS nabízí službu, která umožňuje jednoduše integrovat a využívat chytré komerční displeje a další profesionální digital signage hardware v praktických aplikacích napříč různými odvětvími. Kromě toho signageOS nabízí jednotný systém na vzdálenou správu těchto zařízení napříč všemi podporovanými výrobci obrazovek. Zákazníci sigangeOS jsou zejména společnosti prodávající content manage­ment systémy a systémoví integrátoři. Technologie signageOS jejich zákazníkům pak umožňuje stát se nezávislými na výrobcích hardwaru a využívat prakticky všechna dostupná zařízení na trhu,“ uvádí společnost.

Startup má podepsaná partnerství s výrobci zmiňovaného hardwaru a stejně tak s content systémy. Aktuálně funguje na desítkách tisíc zařízení a díky investici chce pokračovat v růstu. Mezi podporované platformy patří webOS, NEC, Tizen, Sharp, Panasonic, Windows 10, Android a další.

„SignageOS je na cestě změnit status quo v kompatibilitě mezi hardwarem a softwarem, což může posunout dopředu celé poměrně zkostnatělé odvětví digital signage,“ míní výkonný ředitel firmy Stanislav Richter.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).