Hlavní navigace

Ondřej Fryc investuje dva miliony dolarů do české platformy signageOS

Sdílet

Jan Sedlák 27. 7. 2020

Fond Reflex Capital Ondřeje Fryce vložil peníze do dalšího českého startupu. Tentokrát jde o dva miliony dolarů pro projekt signageOS, která se zabývá digitálním zobrazováním. Jde o takzvanou early stage investici. Firma vznikla v rámci akcelerátoru xPORT od VŠE, funguje od roku 2018.

„SignageOS nabízí službu, která umožňuje jednoduše integrovat a využívat chytré komerční displeje a další profesionální digital signage hardware v praktických aplikacích napříč různými odvětvími. Kromě toho signageOS nabízí jednotný systém na vzdálenou správu těchto zařízení napříč všemi podporovanými výrobci obrazovek. Zákazníci sigangeOS jsou zejména společnosti prodávající content manage­ment systémy a systémoví integrátoři. Technologie signageOS jejich zákazníkům pak umožňuje stát se nezávislými na výrobcích hardwaru a využívat prakticky všechna dostupná zařízení na trhu,“ uvádí společnost.

Startup má podepsaná partnerství s výrobci zmiňovaného hardwaru a stejně tak s content systémy. Aktuálně funguje na desítkách tisíc zařízení a díky investici chce pokračovat v růstu. Mezi podporované platformy patří webOS, NEC, Tizen, Sharp, Panasonic, Windows 10, Android a další.

„SignageOS je na cestě změnit status quo v kompatibilitě mezi hardwarem a softwarem, což může posunout dopředu celé poměrně zkostnatělé odvětví digital signage,“ míní výkonný ředitel firmy Stanislav Richter.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.