Hlavní navigace

Ondřej Malý v Radě ČTÚ skončil, nového radního má vybrat až nový ministr

15. 3. 2017

Sdílet

Rada Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) je od 15. března o jednoho člena kratší. Ondřeji Malému vypršel pětiletý mandát – vláda ho do funkce jmenovala 15. března 2012.

Nového člena pětičlenné Rady ale kabinet zatím neurčil. Čeká na návrh z ministerstva průmyslu a obchodu, které po odvolání Jana Mládka vede sám premiér Bohuslav Sobotka. Ten ale zřejmě nechá návrh nového radního až na nového ministra.

„O složení Rady Českého telekomunikačního úřadu rozhoduje celá vláda. Ministr pouze předkládá návrhy na kandidáty a následně se na něm musí dohodnout většina ministrů v rámci jednoho ze svých jednání a předpokládá se, že návrh na nového člena Rady ČTÚ předloží již nový ministr průmyslu a obchodu,“ sdělil Lupě mluvčí ministerstva František Kotrba

Premiér chce podle zpráv v médiích jméno nového ministra prozradit nejdříve prezidentovi Miloši Zemanovi, a to někdy příští týden. Podle deníku MF DNES má být favoritem poslanec ČSSD Milan Urban, který už tomuto ministerstvu jednou šéfoval. Lidové noviny pro změnu napsaly, že favoritem je dosavadní náměstek Jiří Havlíček. A podle serveru Euro.cz je novým kandidátem také dosluhující předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš.

Radu ČTÚ letos čeká ještě jedno jmenování: v říjnu končí mandát současnému předsedovi Rady Jaromíru Novákovi.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 3. 2017 14:59

  q (neregistrovaný)

  Nezměnil nic a může zase sepisovat kritiku o tom, jak nás operátoři odírají.

 • 15. 3. 2017 15:15

  Starous (neregistrovaný)

  Tak proto už najednou iot není cool ?!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).