Hlavní navigace

Opera spouští prohlížeč Opera Touch pro iOS, v iPhonech chce vyzvat Safari

2. 10. 2018

Sdílet

Opera Touch - prohlížeč Autor: Opera

„Jediná věc, ve které je Safari skutečně nejlepší, je to, že je výchozím prohlížečem,“ vtipkuje Opera na svém blogu o majoritně používaném prohlížeči v mobilním operačním systému Applu. Po loňském uvedení mobilního prohlížeče Opera Touch pro Android teď přichází také s verzí pro iOS, která má Safari vyzvat na souboj.

Opera Touch je přizpůsobena prohlížení webu na telefonech s velkým displejem, říká firma. Prohlížeč startuje rovnou s aktivním políčkem pro vyhledávání (výchozím vyhledávačem je Google, ale v nastavení se dá přepnout na jiný) a klávesnicí připravenou pro zadání dotazu. U klávesnice je také tlačítko pro rychlé načtení QR kódu.


Autor: Opera

Na dolním okraji obrazovky má Opera Touch tlačítko, které při krátkém stisknutí zobrazí klávesnici a při podržení z něj vyjede menu s ovládacími prvky karet – zavření karty, otevření nové, krok zpět nebo odeslání karty do tzv. Flow (pokud si propojíte mobilní browser s Operou na desktopu, můžete takto mezi zařízeními sdílet prohlížené stránky).

V nastavení lze zapnout také vestavěné blokování reklam (ve výchozím stavu je vypnuté) nebo ochranu před zneužíváním prohlížeče k těžbě kryptoměn (ve výchozím stavu je zapnutá).

Operu Touch pro iOS si můžete stáhnout z App Store, verze pro Android je v Google Play.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).