Hlavní navigace

Operátoři rozesílají SMS s žádostí hlavní hygieničky o instalaci aplikace eRouška

13. 10. 2020

Sdílet

Mobilní telefony - dav Autor: Depositphotos

Trojice síťových operátorů začne během úterý 13. října a středy 14. října rozesílat svým zákazníkům SMS s prosbou ministerstva zdravotnictví, aby si lidé do svých smartphonů nainstalovali aplikaci eRouška. Informovala o tom Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) i jednotliví operátoři.

T-Mobile a Vodafone budou posílat SMS s textem: „Sdeleni MZCR: Prosime nainstalujte si na svuj chytry telefon aplikaci eRouska. Jak funguje a link na instalaci najdete zde www.erouska.cz. Aplikace Vas muze upozornit na setkani s COVID nakazenym. Dekuji. Jarmila Razova, hlavni hygienicka CR“.

O2 rozešle následující SMS: „Sdeleni MZCR: Prosime nainstalujte si na vas chytry telefon aplikaci eRouska ZDE: (link) Aplikace nezna Vasi identitu ani polohu ale může upozornit na setkani s COVID nakazenym. Dekuji. Jarmila Razova, hlavni hygienicka CR“

Aplikace eRouška funguje na telefonech s operačním systémem Android od verze 6 nebo iOS od verze 13.5. Dokáže uživatele varovat, že byl v rizikovém kontaktu s pozitivně testovaným člověkem. Nezasahuje přitom do soukromí uživatelů – viz Jak eRouška 2.0 chrání soukromí uživatelů?

T-Mobile navíc oznámil, že svým zákazníkům z řad nemocnic a hygienických stanic dá od středy do konce nouzového stavu neomezená data pro jejich zákazníky zdarma a navýší kapacitu jejich pevného připojení na maximum. 

„Jedná se například o brněnskou Fakultní nemocnici u svaté Anny, Thomayerovu nemocnici v Praze, Fakultní nemocnici v Motole a další. Celkem jde o téměř devět desítek subjektů,“ říká operátor.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).