Hlavní navigace

Otevřená data jsou v kurzu. Soutěž Společně otevíráme data otevírá přihlášky

4. 9. 2017

Sdílet

Fond Otakara Motejla ve spolupráci s Fórem pro otevřená data již po páté vyzývá všechny tvůrce aplikací postavených nad otevřenými daty, aby se přihlásili do dalšího ročníku soutěže Společně otevíráme data.

Hlásit se až do konce října může každý, kdo stvořil aplikaci postavenou na otevřených datech. I pátý ročník je otevřen studentům, firmám, neziskovkám nebo veřejnosti. Podmínkou je, aby aplikace vznikly během posledního roku. Nebo alespoň prošly významnou aktualizací. 

Ve hře jsou peníze a mentoring. Vítěz dostane dvacet tisíc korun. Další soutěžící na „bedně“ dostanou patnáct a deset tisíc. Studenti se můžou navíc zapojit do soutěžení o nejlepší studentskou aplikaci, která bude odměněna deseti tisíci korun. Deset tisíc čeká i na autory aplikace, která přispívá k transparentnosti a lepšímu fungování veřejné správy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 9. 2017 12:09

    lupa.cz jsou už jako čučkaři

    Kdyz jsem jeste studoval, tak nam vysvetlovali celkem logickou zasadu - datovych vstupu muzete mit kolik chcete, ale pokud nemate zarucenou jejich strukturu a semantiku, tak se jedna o nestaly teren a cokoliv nad tim udelate bude vzdy jen neudrzitelny/nes­polehlivy system.

    Proto me ted jako brblajiciho dedecka zajima, co s projekty, ktere po par tydnech muzou prestat fungovat nebo davat jine nez ocekavane vysledky? Kdo ten pelmel udrzi v provozu - a chce to vubec nekdo udrzet v provozu? K cemu to vsechno, neni to jen plytvani talentem a casem studentu? Jiste je dobre pro nejaky fond, ze si vykaze cinnost, PR agentury zavrni blahem, a studenti nebudou provadet protistatni cinnost...ale nebylo by ucelnejsi spalit penize a lidsky potencial na necem ucelnejsim?

  • 4. 9. 2017 18:15

    Jan Forman (neregistrovaný)

    Tak pokud to je dobře udělané, takové rozhraní se obvykle verzuje, tím pádem nemusí nutně umírat každou chvíli. Mnoho věcí může přežít mnoho a mnoho let. Mělo by mít svůj životní cyklus.

    Takže jako prakticky ano mám dobré zkušenosti, jen pochopitelně s tím musí pracovat někdo, kdo má v hlavě mozek. Koneckonců je to prehistorická technologie víc jak 15 let stará. Jen to má zase buzzword jako dycky.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).