Hlavní navigace

Pale Fire Capital kupuje službu Rouvy, virtuální trenažér pro běžce či cyklisty

4. 8. 2021

Sdílet

Aplikace Rouvy - cyklistika Autor: VirtualTraining s.r.o.

Investiční skupina Pale Fire Capital (PFC), která je mimo jiné většinovým vlastníkem aukčního portálu Aukro.cz, hlásí další akvizici. Koupila českou firmu Virtual Training, která vyvinula aplikaci na domácí virtuální trénink jízdy na kole či běhu Rouvy.

Noví majitelé chtějí s aplikací porazit dosavadní jedničku mezi podobnými aplikacemi – americkou službu ZWIFT, uvedla PFC v tiskové zprávě k akvizici. Do pěti let se plánují dostat na 2 miliony aktivních uživatelů.

Rouvy je aplikace, která po připojení k cyklistickému trenažeru na připojenou obrazovku promítá průjezd cyklisty reálnou trasou. Zároveň podle reality zobrazuje a upravuje nastavení, zátěž nebo výškový profil trasy.


Autor: VirtualTraining s.r.o.

„S Rouvy jsem se jako uživatel seznámil v době covid lockdownu. Že jde o český projekt jsem zjistil až po ujetí stovek kilometrů ve virtuálním prostředí Alp a Itálie. Petr Samek s kolegy odvádí skvělou práci, která může směle konkurovat těm nejlepším na světových trzích,“ říká k akvizici zakládající partner PFC Dušan Šenkypl.

Podle informací v obchodním rejstříku firma Virtual Training v loňském roce utržila necelých 90 milionů Kč a po zdanění vykázala zisk 5,2 milionu Kč. 

Pale Fire Capital v roce 2015 založili podnikatelé Jan Barta, Dušan Šenkypl, David Holý a Petr Krajíček. V roce 2019 skupina investovala například do monitorovací služby Uptime Robot, koupila většinový podíl v Aukro.cz a v roce 2020 také většinu v Mobilním rozhlasu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).