Hlavní navigace

PayPal v Česku spouští Money Pools, umožní sdílet prostředky v malém kolektivu

6. 8. 2019

Sdílet

paypal

Služba Money Pools slouží k vytváření společných finančních zdrojů pro sdílené výdaje v menších privátních kolektivech, typicky například v rodině, s kolegy nebo přáteli. 

Služba umožňuje na běžném PayPal účtu shromažďovat prostředky na společné výdaje, například na dovolenou nebo k úhradě společného daru, v jednom fondu, k němuž mají ostatní uživatelé přístup na základě sdíleného odkazu a funguje následovně:

1. Uživatel nejprve vytvoří na svém PayPal účtu nový fond kliknutím na tlačítko „Create pool“ v Pool modulu. U fondu může nastavit detaily jako účel, cílová částka a datum, do kdy je nutné prostředky shromáždit nebo nahrát ilustrační obrázek. K fondu lze také zvolit, zda mají být jména a výše příspěvků v historii aktivity uváděny jako veřejné nebo neveřejné.

2. Po vytvoření fondu získá uživatel možnost zaslat dalším uživatelům speciální odkaz (prostřednictvím SMS, přes Facebook nebo Twitter), aby se mohli začít skládat. Podmínkou je, aby všichni zúčastnění uživatelé byli vlastníky Paypal účtu. Následně se veškeré příspěvky zaznamenávají do společné historie aktivity fondu a směřují přímo na PayPal účet organizátora fondu k použití podle potřeby.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).