Hlavní navigace

Phonexia dostává konkurenci, v Brně otevírá vývoj britský Speechmatics

21. 11. 2019

Sdílet

Speechmatics

V Brně otevírá vývojové centrum další zahraniční technologická společnost. Tentokrát jde o firmu Speechmatics, která má centrálu v britském Cambridge a za kterou stojí rizikový kapitál ve výši 6,35 milionu liber od fondů Albion VC, IQ Capital a několika angel investorů. Nabrané peníze umožnily vedle expanze na Moravu také otevřít pobočky v Denveru a indickém Chennai.

„V současné době do Brna hledáme sedm lidí, což je součástí snahy se ještě do konce tohoto roku celkově rozrůst z padesátí na sto zaměstnanců,“ popisují zástupci Speechmatics pro Lupu. „Češi jsou globálně považování za jedny z nejlepších technických odborníků, a i díky VUT v Brně lze získat kvalitní lidi na rozpoznávání řeči a strojové učení.“

Speechmatics se zabývá právě machine learningem a rozpoznáváním řeči. Vyvíjí nástroje pro automatické rozpoznávání řeči, kterých podporuje třicet včetně češtiny a slovenštiny. Jde o oblast označovanou jako Automated Speech Recognition (ASR).

Speechmatics umožňuje nechat analyzovat zvukové nahrávky, případně rozpoznávání využívat v reálném čase. Míří na zákazníky z řad médií, kontaktních center a podobně.

Podobné technologie v Brně vyvíjí také společnost Phonexia. Výzkum kolem rozpoznávání řeči se pak léta řeší na Vysokém učení technickém.

Britové na Moravě hledají například lidi přes Python a v rámci SDET. Brněnská pobočka se točí kolem Františka Skály, který pro Speechmatics pracuje přes pět let, přičemž až doposud působil v Cambridge. Firma v Brně sídlí v Technology Innovation Transfer Chamber (TTIC) na ulici Purkyňova.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).