Hlavní navigace

Pilulka.cz odkupuje partnerský podíl v rumunské dceřiné společnosti

24. 11. 2020

Sdílet

Martin Kasa - Pilulka.cz Autor: Jan Vaca, Internet Info

E-commerce skupina Pilulka Lékárny v pondělí po uzavření obchodování na Pražské burze oznámila odkup 30% minoritního podílu svého rumunského partnera v dceřiné společnost provozující lékárnu a e-shop Pilulka.ro.

Podíl skupina přebírá za již dříve v burzovním prospektu naznačovaných 10 milionů Kč. Skupina vstoupila na rumunský trh v roce 2018, na vstupu se podílel také lokální partner, který provozoval síť kamenných lékáren pod značkou Ecofarmacia v Sedmihradsku a středně velkého distributora léčiv v Rumunsku. Právě jeho podíl po dlouhých jednáních skupina nyní odkupuje a stává se tak 100 % vlastníkem rumunské dceřiné společnosti. Formálně bude podíl převeden k 1. lednu 2021. Akcie Pilulky v pondělí na pražské burze posílily o 1,8 % a obchodování zakončily na 555 Kč.

„Jednání nebyla jednoduchá, přesto jsme došli pro obě strany k výhodnému kompromisu. Zatímco naše role postupně rostla, role partnera postupně oslabovala a chtěli jsme převzít plnou odpovědnost za rumunskou dceru. S tamní pobočkou máme velké plány a v příštím roce plánujeme v Rumunsku poprvé překonání 100 milionů korun v tržbách,“ prohlásil Martin Kasa, člen představenstva Pilulka Lékárny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).