Hlavní navigace

Pilulka.cz spustila web eRecept.cz, chce zjednodušit donášku léků na předpis

Sdílet

Karel Wolf 18. 3. 2020

Pilulka spustila web eRecept.cz, chce jeho prostřednictvím zjednodušit rezervaci a donášku léků vydávaných na předpis. Informoval o tom na svém facebookové profilu Martin Kasa.

Web funguje jako bezplatná služba, která propojuje pacienty a farmaceuty, umožňuje rezervaci léků a případné domluvení předání jiné osobě. Využívá přitom faktu, že je možné podle zákona léky na předpis vydávat i třetím osobám. To lze dnes využít například při pomoci seniorům, nebo lidem v karanténně.

Systém funguje tak, že pacient zadá kód elektronického receptu, zvolí lékárnu (ideálně ve svém okolí), své kontaktní údaje a vybere preferovanou formu odběru léků. E-recept je následně předán vybrané lékárně, která pacienta telefonicky kontaktuje pro ověření a domluvení výdeje léků. Odpadají tím také situace, kdy lékárna požadované léky nemá na skladě a nemocný tak musí sebe i okolí exponovat zbytečně dvojí návštěvou lékárny.

Podmínkou je samozřejmě rozumná domluva, v případě, že lék vyzvedává někdo jiný, než na koho byl lék napsán, má ze zákona lékárník stále právo výdej léku odmítnout. „Nyní dotahujeme napojení dobrovolnických služeb, které by pomohly s donáškou léků z lékáren po celé ČR,“ doplnil také Kasa.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.