Hlavní navigace

Piráti už do Rady ČTK nenavrhují Josefa Šlerku, mají novou kandidátku

Sdílet

Filip Rožánek 10. 9. 2019
Angelika Bazalová Autor: Česká televize

Poslanecká sněmovna by se měla na zářijové schůzi znovu pokusit o doplnění Rady ČTK, kde jsou dvě volná místa. Vybírat bude ze tří kandidátů. 

SPD znovu navrhuje publicistu Michala Semína, jehož kandidatura před prázdninami vyvolala napětí ve vládní koalici, protože ho při předchozím hlasování zřejmě podpořili i poslanci hnutí ANO.

Vládní ANO opakovaně navrhuje vydavatele, podnikatele a bývalého novináře Davida Soukupa, který je zároveň zastupitelem za toto hnutí na Praze 3.

Změna nastala u Pirátů, kteří původně společně s KDU-ČSL neúspěšně prosazovali analytika Josefa Šlerku. Ten svou kandidaturu stáhnul. „Protože se ukázalo, že i moje kandidatura vede k zablokování hlasování, rozhodl jsem se znovu nekandidovat. Obsazení míst v Radě ČTK by mělo respektovat rozložení hlasů ve Sněmovně. Bohužel SPD se spolu s ANO pokouší tuto praxi změnit a radu ovládnout,“ uvedl Šlerka.

Piráti tedy místo něj navrhují Angeliku Bazalovou. Ta vystřídala během posledních dvaceti let pozice redaktorky, dramaturgyně, moderátorky, vedoucí vydání a redakce či šéfeditorky v BBC a České televizi. V současné době podniká, obchodní rejstřík ji eviduje například v gastrofirmě AngelService.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.