Hlavní navigace

Placení bez číšníka a gastro Liftago. Miton dává miliony do startupů Grason a Qerko

25. 6. 2019

Sdílet

miton

Internetový cirkus Miton vložil zhruba 10 milionů korun do dvou mladých českých startupů. Oba se zaměřují na gastronomii.

Prvním z projektů je Grason fungující od roku 2018. Jeho účelem je propojovat provozovatele restaurací s personálem. „Hlavní výhodou je kromě přístupu k databázi ověřených profíků možnost flexibilně poptat jejich služby. Číšníkům a servírkám Grason nabízí snadný přivýdělek a svobodu stanovit si za svoji práci férovou cenu. Služba se tak dá připodobnit k Liftagu, které díky transparentním pravidlům zlepšilo celé odvětví taxi služeb,“ míní Miton.

Grason je nyní nasazený ve více než 150 restauracích a za rok podle oficiálních čísel zprostředkoval přes šest tisíc směn. Mezi zapojené podniky patří třeba Pizza Nuova, Bruxx, Potrefená Husa nebo Vnitroblock.

Novinkou je pak startup Qerko. Ten se zaměřují na placení v restauracích. Je třeba si stáhnout mobilní aplikaci a pak načíst QR kód na stole v daném podniku. „Obratem se ukáže účet a host si vybere ty položky, které chce ze společné útraty zaplatit. Samozřejmě opět jednoduše, kartou uloženou v aplikaci. Obsluha o platbě okamžitě ví. Protože jsou zákazníci díky snadnému placení spokojenější, nechávají přes aplikaci o 40 procent vyšší spropitné, než je standardní,“ popisuje Miton.

Za Qerko stojí Lukáš Kovač, který prošel Avastem a Seznamem. Nový způsob placení, jehož obdobu lze spatřit (včetně vzdáleného objednávání) například ve vlacích v Číně, už funguje v podnicích jako La Casa Blů, Yolo Karlín a Cafefin (Praha) či Pijezpi (Plzeň) a Volt (Jablonec).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 6. 2019 10:49

    Uzivatel_tohoto_jmena_jiz_existuje

    Nepripadam si stary, ale nekdy asi ano. Spousta zajimavych veci se vyviji a dela. Nekdy si rikam proc apod. ze uz je to delani veci aby se neco delalo. Asi to ma nejaky vyznam.

    Ale ve finale mi to pripada jako film Demolition man. Tu budoucnost plnou automatizace apod. a pak tam Sly najde ten Oldsmobil z roku 70. Poradny kus zeleza...

    Ja vim, ze pokrokem hybe lenost lidi, protoze lenivi lide nachazi nejlip cesty jak vse zjednodusit, ale sakra ono se to proste nezastavi. A nekdy uz je to nuda, jak je to vse automatizovane. Clovek pomalu z niceho nema radost, protoze je to vsechno tak nejak jednoduse a hned.

    Nicmene drzim projektum palce.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).