Hlavní navigace

Platební brána GoPay chystá pro obchodníky napojení na EET

Sdílet

David Slížek 24. 1. 2017

Platební brána GoPay bude od března platícím zákazníkům rozesílat elektronické „účtenky“. „Finanční správě budeme, alespoň v úvodní fázi, k evidenci předávat všechny platby, které přes GoPay přijmete,“ slibuje obchodníkům na svém blogu řešení pro EET.

Ke každé platbě tak zákazník dostane v e-mailu s informacemi o stavu platby také s účtenku s fiskálním identifikačním kódem (FIK) a údaji o provozovně, kde nákup provedl. 

Obchodníci si ale musí na webu daňového portálu předem vygenerovat autentizační údaje do EET nebo o ně zažádat na finančním úřadu. 

GoPay do března upraví svůj systém tak, aby jej mohl obchodník na EET napojit. „Během 2 týdnů spustíme upravené API na testovací prostředí. I když to bude fofr, vaši programátoři by měli mít na úpravy do spuštění EET 1. března dost času,“ slibuje platební brána.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 2. 2017 18:32

  Pozor na GoPay účet (neregistrovaný) 176.102.144.---

  Vzkaz pro všechny lidi, kteří by jen náhodou uvažovali o zřízení GoPay účtu.

  V případě, že někoho z Vás neodradí nadpis, tak nechť si daný odvážlivec řádně obrní nervy a připravý se na birokratický boj o navrácení zpět svých penězí, které jednou zašle na tento zřízený GoPay účet, byť budete pouze požadovat navrácení peněz zpět, a to na svůj vlastní účet, ze kterého jste původně tyto peníze na GoPay účet zasílali. Pokud tedy budete chtít své peníze zpět, budete si muset v první řadě zažádat navýšení možnosti úkonů na účtu, což je podmíněno ověřením ve formě navýšení kreditu na GoPay účtu. Pokud budete z tohoto účtu chtít provést transakci tak opět budete muset zvýšit možnost úkonů na účtu a světe div se, opět ověřením tentokrát ve formě uvedením Vašeho jména, příjmení, rodného čísla, trvalého pobytu, čísla občanského průkazu a ještě jiného dokladu, např. řidičského průkazu, plus naskenovaným výpisem z Vašeho účtu, kdy na z naskenovaného dokladu musí být zřejmá transakce a musí zde být uvedeno Vaše jméno s číslem účtu.

  Vzhledem k tomu, že již více jak týden se s touto společností tahám o své peníze, které jsem na tento zřízený účet zaslal ze své mladické :-) nerozvážnosti, tak doufám, že mne nečekají další různá psychologická vyšetření či co, abych dokázal, že peníze, které jsem na GoPay účet vložil jsou opravdu moje a účet, na které je chci zaslat zpět je také opravdu můj.

  S pozdravem pracovníkům GoPay spol. s.r.o. a těm, které tyto řádky snad odradí od založení účtu, ten blbec :-), který naletěl.