Hlavní navigace

Platební brána GoPay chystá pro obchodníky napojení na EET

24. 1. 2017

Sdílet

Platební brána GoPay bude od března platícím zákazníkům rozesílat elektronické „účtenky“. „Finanční správě budeme, alespoň v úvodní fázi, k evidenci předávat všechny platby, které přes GoPay přijmete,“ slibuje obchodníkům na svém blogu řešení pro EET.

Ke každé platbě tak zákazník dostane v e-mailu s informacemi o stavu platby také s účtenku s fiskálním identifikačním kódem (FIK) a údaji o provozovně, kde nákup provedl. 

Obchodníci si ale musí na webu daňového portálu předem vygenerovat autentizační údaje do EET nebo o ně zažádat na finančním úřadu. 

GoPay do března upraví svůj systém tak, aby jej mohl obchodník na EET napojit. „Během 2 týdnů spustíme upravené API na testovací prostředí. I když to bude fofr, vaši programátoři by měli mít na úpravy do spuštění EET 1. března dost času,“ slibuje platební brána.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 2. 2017 18:32

  Pozor na GoPay účet (neregistrovaný)

  Vzkaz pro všechny lidi, kteří by jen náhodou uvažovali o zřízení GoPay účtu.

  V případě, že někoho z Vás neodradí nadpis, tak nechť si daný odvážlivec řádně obrní nervy a připravý se na birokratický boj o navrácení zpět svých penězí, které jednou zašle na tento zřízený GoPay účet, byť budete pouze požadovat navrácení peněz zpět, a to na svůj vlastní účet, ze kterého jste původně tyto peníze na GoPay účet zasílali. Pokud tedy budete chtít své peníze zpět, budete si muset v první řadě zažádat navýšení možnosti úkonů na účtu, což je podmíněno ověřením ve formě navýšení kreditu na GoPay účtu. Pokud budete z tohoto účtu chtít provést transakci tak opět budete muset zvýšit možnost úkonů na účtu a světe div se, opět ověřením tentokrát ve formě uvedením Vašeho jména, příjmení, rodného čísla, trvalého pobytu, čísla občanského průkazu a ještě jiného dokladu, např. řidičského průkazu, plus naskenovaným výpisem z Vašeho účtu, kdy na z naskenovaného dokladu musí být zřejmá transakce a musí zde být uvedeno Vaše jméno s číslem účtu.

  Vzhledem k tomu, že již více jak týden se s touto společností tahám o své peníze, které jsem na tento zřízený účet zaslal ze své mladické :-) nerozvážnosti, tak doufám, že mne nečekají další různá psychologická vyšetření či co, abych dokázal, že peníze, které jsem na GoPay účet vložil jsou opravdu moje a účet, na které je chci zaslat zpět je také opravdu můj.

  S pozdravem pracovníkům GoPay spol. s.r.o. a těm, které tyto řádky snad odradí od založení účtu, ten blbec :-), který naletěl.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).