Hlavní navigace

Platforma VOS.health získala více než 20 milionů od Mitonu a Reflex Capital

30. 6. 2021

Sdílet

Diblík, Kopecký, VOS.health Autor: VOS.health

Startup VOS.health, spadající pod studio Qusion, získal v druhém investičním kole investici více než 20 milionů korun od Mitonu a Reflex Capital. Firma chce investici využít na rozvoj platformy, marketing, nábor nových zaměstnanců a další zahraniční expanzi. VOS.health je platforma pro péči o duševní zdraví. Po světě má již 100 tisíc uživatelů zejména z Austrálie, USA a Velké Británie. Do konce roku se firma chce přiblížit hranici jednoho milionu uživatelů.

„Data Národního ústavu duševního zdraví i globální čísla ukazují, že téměř každý třetí dospělý se potýká s psychickými potížemi. Vidíme, že mezi lidmi roste popularita technologií, které dokážou efektivně pracovat s mentálním zdravím svých uživatelů. Jsem si jistý, že právě propojení nejnovějších technologií a předních expertů v oblasti psychologie dokáže pomoci ve světovém měřítku,“ říká Jiří Diblík, spoluzakladatel a CEO VOS.health.

V prvním investičním kole platforma získala 200 tisíc eur od Mitonu. V současném druhém kole se pak k Mitonu přidal Reflex Capital a obě společnosti do VOS.health vložily 800 tisíc eur. Platforma tak už celkově vybrala od investorů milion eur, tedy více než 25 milionů korun.

Platforma, na které se podílejí experti na duševní zdraví z Oxfordu a Univerzity Palackého v Olomouci, nabízí uživatelům prostřednictvím mobilní aplikace vedení deníčku a záznam aktuální nálady. Uživatelům také každý den zobrazuje afirmační citáty, nabízí dechová cvičení, kontakt na terapeuta a kromě toho zaznamenává délku spánku a počet kroků. Ambicí platformy je prostřednictvím umělé inteligence a strojového učení analyzovat náladu uživatele a v případě psychických problémů nabídnout intervenci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).