Hlavní navigace

Plzeňský Prazdroj v 1500 českých hospodách zavede mobilní QR platby Qerko

13. 5. 2021

Sdílet

Qerko Autor: Qerko

Plzeňský Prazdroj plánuje během letoška v 1500 restauračních podnicích, kam dodává pivo, zavést český mobilní platební systém Qerko. Ten využívá systém, kdy jsou na stole nalepeny QR kódy, na něž je možné skrze aplikaci namířit fotoaparát mobilu, vybrat útratu, zaplatit, dát spropitné a odejít. Někde je možné si podobně rovnou objednat.

Prazdroj je dle svých slov mimo jiné motivován covidovou bezpečností v restauracích, ke které má bezkontaktní QR placení pomoci. Akci podpoří marketingově i tak, že k jednomu zaplacenému pivu přes Qerko nabídne jedno piva zdarma na svůj účet.

Podle Prazdroje covid uspíšil digitalizaci českého pohostinství. “Digitalizaci hospod a restaurací koronavirus uspíšil. Vidíme, že čím dál víc lidí preferuje bezkontaktní placení, sleduje hospody na Facebooku nebo si chce objednat jídlo online. Věříme, že i díky výhodným podmínkám, které hospodským nabízíme, se nám letos podaří Qerko dostat do víc než tisícovky hospod,” uvádí pivovar.

Qerko nyní funguje ve 400 hospodách a restauracích. Startup uvádí, že se k placení přes tuto metodu vrací 60 procent uživatelů. O Qerku jsme na Lupě psali, firma získala investici od Mitonu.

Jak funguje placení přes Qerko:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).