Hlavní navigace

Plzeňský SentiSquare získává milion eur na vývoj no-code NLP softwaru

1. 5. 2021

Sdílet

Tomáš Brychcín, SentiSquare Autor: SentiSquare

Plzeňská technologická společnost SentiSquare nabrala novou investici ve výši jednoho milionu eur. Peníze vložila česká IT společnost Ixperta a fond rizikového kapitálu Fazole Ventures, za nímž společně s kolegy stojí miliardář Pavel Bouška.

SentiSquare vznikla v roce 2014 jako projekt vědců z Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity. Společnost vyvíjí algoritmy pro strojové zpracování jazyka (NLP) a aplikuje je na vlastní software. Firma také buduje vlastní NLP knihovny, včetně nízkoúrovňových výpočtů a optimalizací.

“SentiSquare využívá algoritmy NLP ke zpracování a analýze komunikace mezi firmami a jejich zákazníky. Řešení SentiSquare automatizuje rutinní práce okolo e- mailů jako například přeposílání e-mailů na cílové adresy, odpovídání na časté dotazy, zpracování příloh, dále zpracovává zákaznické zpětné vazby či nabízí analytiku hovorů pro call centra,” shrnuje společnost se zákazníky jako Rohlík.cz, E.ON, Albert, T-Mobile a další.

SentiSquare v posledních dvou letech pracuje na takzvané no-code NLP platformě, díky kterým by s NLP mohli pracovat také zaměstnanci, kteří nemají s tímto a přidruženými obory zkušenosti. Bude možné vzít data třeba z Excelu a natrénovat pomocí nich NLP systém.

Získaná investice má pomoci tento produkt dokončit. SentiSquare dle svých slov mělo nabídku na “štědrou akvizici” ze Spojených států, kterou firma odmítla.

Současnými podílníky SentiSquare jsou vedle Fazole Ventures a Ixperta také StartupYard, který projekt v minulosti podpořil, a dále Josef Steinberger, Michal Konkol, Tomáš Brychcín, Stanislav Rejthar, Jan Tichý, Luboš Černý, Michal Fehn, Peter Kesch a firma Black Lunch.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).