Hlavní navigace

Po CzechStartups rozjel CzechInvest i speciální web pro vědu a výzkum

16. 12. 2016

Sdílet

Web na podporu českého výzkumu a vývoje má přilákat do Česka investory z ciziny. A nejen je. Cílí i na zahraniční vědecké instituce.

Stránky www.czech-research.com jsou anglicky a snaží se mapovat vědeckotechnickou scénu. Tedy o zajímavých pracovištích či možnostech podpory výzkumu a vývoje v Česku. 

„V minulém roce bylo investic do oborů s vyšší přidanou hodnotou více než 30 procent a nejčerstvějším příkladem je záměr GE Aviation vybudovat v Česku centrum pro vývoj turbovrtulových motorů,“ chlubí se šéf státní agentury Karel Kučera

Podporou a propagací spolupráce vědců a komerčního sektoru se CzechInvest zabývá dlouhodobě v rámci Oddělení podpory výzkumu a vývoje. Nabízí poradenství a vyhledávání potenciálních vědeckých i akademických partnerů, je styčným bodem pro spolupráci s ostatními aktéry v systému podpory VaV a organizuje akce, které fungují jako platforma pro nalézání a uzavírání mezinárodních i domácích partnerství mezi univerzitami, výzkumnými organizacemi a privátní sférou.

„Prostřednictvím každoročních technologických misí v zahraničí se snažíme do České republiky přivést nové zajímavé investiční projekty a navázat prospěšná technologická partnerství s předními univerzitami a výzkumnými centry. Nový web nám pomůže Česko za hranicemi ještě lépe prezentovat a ukázat, že ve výzkumu i vývoji máme co nabídnout a v mnohých oborech máme řadu úspěchů,“ říká Jiří Krechl, vedoucí Oddělení podpory výzkumu a vývoje agentury CzechInvest.

Není to první stránka, kterou CzechInvest rozjel a míří s ní za hranice. Už od loňského září běží projekt www.czechstartups.org, který zase na jednom místě sdružuje informace o českém startupovém prostředí a jeho potenciálu pro případné investory.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 12. 2016 22:10

    telekomunista (neregistrovaný)

    Krása. A co kdybysme snížili daně a CzechInvest zrušili?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).