Hlavní navigace

Počítačový útok vyřadil z provozu slovenskou lidovou televizi Senzi

22. 11. 2020

Sdílet

Televize Senzi Autor: Televízia Senzi

Vysílací pracoviště slovenské lidové televize Senzi v pátek zablokoval počítačový útok. Hudební stanice nejprve na sociálních sítích oznámila „vážnou technickou poruchu“, v sobotu pak sdělila, že za výpadkem je „masivní hackerský útok“. Podle popisu poskytnutého zástupci televize na Facebooku šlo asi o ransomware. 

„Televize Senzi se stala obětí masivního hackerského útoku a vydírání, které nemá v televizní branži obdoby. Naše vysílací pracoviště bylo hackery úplně zablokováno a nebylo možné pokračovat ve vysílání. Po rozhodnutí ředitele televize Senzi pana Norberta Mészároše a vlastníka licence pana Marcela Dekanovského jsme se rozhodli, že vyděračům a útočníkům rozhodně nebudeme ustupovat a v žádném případě nepřistoupíme na žádné vyděračské podmínky. Vyděračům se nikdy neustupuje!!!“ uvedla stanice v sobotním vysvětlení.

Vysílání se podařilo obnovit po 24 hodinách z nového pracoviště, kromě písničkových klipů se postupně vrátily připravené pořady a grafika. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).