Hlavní navigace

Podívejte se: Skupina Prima ukázala podobu svého nového sídla

25. 11. 2019

Sdílet

Nové sídlo TV Prima Autor: TV Prima

Skupina Prima po 21 letech opouští pražskou Palmovku. Stěhuje se do nového sídla ve Strašnicích. V nově zrekonstruovaných prostorách polyfunkčního objektu Vinice bude skupina Prima disponovat prostory o rozloze 12 500 m2 na 6 podlažích. Velkorysé kancelářské prostory se nacházejí ve 4 nadzemních patrech, technické a provozní zázemí televize se nachází ve 2 podzemních podlažích, kde mohou zaměstnanci parkovat auta či bicykly. 

Kromě 3 televizních studií se v budově nachází i 6 rozhlasových studií, Fresh kavárna, dětská skupina Primáček a 12 zasedacích místností pro pracovní jednání.

„Do budovy se přesunou obchodní zastupitelství Media Club i rádia společnosti Radio United, a tím se zkoncentrují média skupiny GES pod jednu střechu,“ uvedl Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

Projektantem je společnost CASUA, za rozvržením vnitřních prostor pro skupinu Prima stojí společnost Spaceplan. Hlavní televizní studio navrhoval Jaroslav Holota z kreativního studia Ungroup. Interiér budovy je navržen jednoduše a funkčně, tmavě šedé kovové prvky jsou kombinovány se dřevem. Industriální nádech prostorám dodávají železobetonové konstrukce či chybějící podhledy v kancelářích. Všechny konstrukce jsou zároveň navrženy tak, aby splňovaly požadavky na vyšší akustický útlum vzhledem k televizním, rozhlasovým a nahrávacím studiím. 

Osvětlení prostor je zajištěno pomocí LED technologie. V budově je položeno celkem 320 km datových a televizních kabelů a nainstalováno 4300 síťových portů. Nechybí ani velkokapacitní serverovna, k dispozici jsou také 3 zdroje energie, které zaručí chod vysílání i v případě přerušení dodávky elektrické energie. 

Stěhování skupiny Prima i rádií Media Clubu je rozděleno do jednotlivých etap tak, aby nebylo přerušeno vysílání televizních ani rozhlasových stanic. „Jedná se o koordinačně velmi náročný projekt, kdy máme přesně navržený harmonogram stěhování. Jako první se stěhoval archiv, následují programové oddělení, technici, administrativní oddělení. V poslední fázi se budou stěhovat zpravodajská oddělení, rozhlasové stanice a odbavovací pracoviště,“ doplnil na dotaz Digizone.cz Marek Singer.

Přestěhování bude probíhat do poloviny prosince.

Původní budova Vinice byla postavena v roce 1998, pro potřeby mediální skupiny Prima prošla celkovou rekonstrukcí. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 12. 2019 12:57

    neřeknu

    v tom přehledu km kabelů, počtu jednacích místností a počtu studií zapomněli na jednu hodně důležitou věc a to: "Počet sledovatelných a pořadů: NULA"

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).