Hlavní navigace

Podle vyhledávání na Seznamu v Česku vládne pořád Ježíšek. Santa je bez šance

13. 12. 2016

Sdílet

Sto tisíc proti dvaceti. To je skóre z vyhledávání na Seznamu. O Dědu Mráze je pak zájem naprosto minimální. Mezi výrazy, které máme spojené s klasickými českými Vánoci, patří také betlémy a vánoční koledy. Vůbec nejoblíbenější koledou, po které lidé pátrali, je »Štědrý večer nastal«. Českým betlémům vévodí ten Třebechovický. 


Zdroj: Seznam.cz

"30 procent hledání Ježíška bylo spojeno se slovem »dopis« a dalších 7 procent se slovem »pošta«, především ta na Božím Daru. Jedno procento dotazů se pak pídilo po tom, jak Ježíšek vypadá, a ještě méně lidí se zajímalo, zda vůbec existuje. Ježíšek tak byl 5,4krát hledanější než Santa Claus a 56× hledanější než Děda Mráz. Santu lidé hledali zejména v souvislosti s komerčními aktivitami, a to s filmy, hudbou, karnevalovými kostýmy nebo dekoracemi. U Dědy Mráze byl největší zájem o jeho obrázky. Lidi nejspíš zajímá, jak vlastně tato ruská postava vypadá,“ tvrdí na blogu portálu produktový manažer seznamáckého vyhledávání Vojtěch Diatka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).