Hlavní navigace

Podobné jako s Inmite: Avast kupuje slovenské mobilní vývojáře INLOOPX

20. 7. 2018

Sdílet

Martin Adámek, Inloop Autor: Jan Sedlák

Před časem si Avast pořídil české mobilní vývojáře Inmite, nyní podobný krok realizuje také na Slovensku. Firma oznámila akvizici tamní společnosti INLOOPX dříve známé jako Inloop. Avast čerstvě obchodovaný na burze v Londýně tak získává oficiální přítomnost na Slovensku, kde pracuje většina zaměstnanců Inloop.

„Díky této transakci získá Avast přední vývojáře a další odborníky, kteří posílí tým zaměřující se na bezpečnost a ochranu chytrých domácností, IoT a mobilních zařízení,“ uvádí společnost. Tým Inloop se připojí k mobilní divizi.

Inloop s Avastem už nějakou dobu spolupracoval. Firma s hlavním sídlem v Žilině také založila vývoj v Praze, který postupně rozšiřuje. Společnost má dále pobočky v Ostravě, Stuttgartu, Banské Bystrici, Sunnyvale a Bratislavě. Má přes 140 spolupracovníků.

Inloop mají mezi zákazníky Intel, T-Mobile, Volkswagen nebo Mercedes-Benz. Firmy prozatím nesdělily, jak to se starostí o stávající zákazníky po přechodu pod Avast bude. Dá se ovšem očekávat, že se Inloop zaměří čistě na aktivity pro antivirový podnik. Obchod s Avastem bude dokončen koncem srpna. Více o Inloop v našem rozhovoru se zakladatelem a šéfem Martinem Adámkem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).