Hlavní navigace

Pokrytí digitálního rozhlasu se rozšířilo, naladí ho už 80 % obyvatel

1. 11. 2019

Sdílet

DAB+ Český rozhlas, 2019 Autor: Český rozhlas

Český rozhlas od 1. listopadu rozšiřuje pokrytí svého digitálního multiplexu. Jak už dříve oznámil, pokrytí DAB+ se zvýší na zhruba 80 procent obyvatel. Ke stávajícím vysílačům přibývají například jihočeská Kleť, zlínská Tlustá hora, Klínovec v severozápadních Čechách nebo brněnský Kojál.

„Dostupnost příjmu DAB+ se tak vyrovnává dostupnosti analogového vysílání FM,“ prohlásil generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral


Autor: Český rozhlas

„Stanoviště vysílačů byla zvolena zejména s ohledem na maximální efektivitu provozu a na zajištění kvalitního příjmu zejména na dálnicích a v městských aglomeracích,“ řekl technický ředitel Českého rozhlasu Karel Zýka.

V příštím roce má být signál dostupný pro 95 procent populace. Rozhlas zatím financuje provoz sítě z vlastních zdrojů, od ledna 2022 zřejmě vypne vysílání na středních a dlouhých vlnách.

Tabulku s přehledem DAB+ vysílačů jsme přinesli na konci září.

Stanice v multiplexu: ČRo Radiožurnál, ČRo Dvojka, ČRo Vltava, ČRo Plus, ČRo Region, ČRo Brno, ČRo Ostrava, ČRo Plzeň a ČRo Vysočina, Rádio DAB Praha, Radio Wave, Rádio Junior, ČRo D-dur, ČRo Jazz, Rádio Retro

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).